Ystävänpäivä lähestyy, kipinöitä säkenöi...Kenen sydämeen ampuisit rakkauden nuolen. Kerro edes nimikirjain, onko n vai m, kumpi itse olet, kuinka pitkälle joudut jännettä jännittämään ja mihin ilmansuuntaan nuolesi matkaa, lähetätkö nuolen mukana viestin?
n>n
n>n
Vastaukset 40
Vanhimmat
Minä olen mies ja ammun nuolen naisen suuntaan.
Aivan lähelle osuu.
Vaikka ampuisin 100 nuolta sitä naista kohti niin siinä on toinen mies kilpenä niille nuolille..
niin varma, silä minä naisena ampuisin nuolenn yhteen varattuun mieheen, olen itsekkin vielä vähän aikaa varattu.
Joo mutta siinä taas olisi se että en halua kenenkään suhdetta, varsinkaan tämän naisen joka on niin hauska, iloinen aina ja lempeä kaikkia kohtaan.
*suhdetta rikkoa
minua pidetään hauskana, iloisena,kilttinä naisena jota todelisuutena en kuitenkaan ole, sillä olen rakastunut varattuun mieheen, joka ei varmasti päälle päin näe.siinä minun kiltteys on.
Tuliko tänne väkeä lisää?
Ihmiset alkavat heräillä?
Aina saa ainakin yhden plussan, kun sen itselleen antaa...
piiskaa saat
http://www.youtube.com/watch?v=WLuALsbfLOI
Ampuisin varmasti itseäni otsaan.Ystävänpäiväkin on joka päivä.Pitäisi ainakin olla.
Nuoleni osoite olisi ihana,lempeä nainen työpaikaltani,,huoh....
nuoli ei kauas lennä.
ja ammun täysosuman mieheen!
En onneksi ehtinyt.. Jotenkin se vaikuttaa siltä et häneen on joku muukin ihastunut. Sitä jo viime viikolla mietiskelin mut en ollut varma..
Näin hänet (siis erään miehen) vilaukselta tänään siellä missä yleensä nähdään.. Eli opiskelupaikassa.. Mut ajatuksissa hän on ollut tänäänkin..
(En tiedä hänen nimeä eikä hänkään varmaankaan minun.. Eikä minun asuinpaikkaakaan.. Olettaisin niin. Kun sellaisia juttuja on täällä näkynyt..)
"Olettaisin niin. Kun sellaisia juttuja on täällä näkynyt"
Ihan pieni neuvo vaan, että samanlaisia tarinoita maailmaan mahtuu, sä vaan taidat poimia palstalta omaan tilanteesi sopivat jutut.....
Mut se on ihan totta et jotkut ovat yrittäneet tehdä täällä parhaansa et saisivat minut uskomaan milloin mitäkin.. Tuossa viikonloppunakin.. Ei se elämä täällä näillä anonyymeillä palstoilla ole.
Minulla oli jo viikonloppuna ajatus et teen jatkossa opparia muualla.. Siis toisella koululla.. Hankkii vain tunnukset sinne, vaikka väliaikaiset..
Mutta.. Onnistuuhan se välttely minulta muutenkin, esim. lymyämällä jossain sellaisessa työskentelytilassa jonne hän ei ainakaan tule. En halua enää itseäni satuttaa.. Sydän ei kestä sitä nyt..
Mut juu, menen pois täältä.. Heippa..
(En ole kirjoittanut tälle palstalle kuin tähän ja yhteen toiseen ketjuun päivällä muutaman kommentin (ja eräälle toiselle palstalle yhden kommentin mut se ei liittynyt ihastumiseen milllään tavalla..). Eikä ole aikomustakaan tämän enempää kirjoitella.)
Suosittelen poistumaan palstoilta kokonaan. Tuollaiselle vainoharhaiselle voi käydä köpelösti. Tuijottelet mm. viestien lähetysaikoja ja teet niistä johtopäätöksiä. Voin kuule sanoa sulle, ettei kukaan täällä tee yhtään mitään et saisivat sinut uskomaan milloin mitäkin. Ne ovat täysin omia harhojasi.
Usein toitotat, että palstat ovat sinulle historiaa, olet poistunut täältä ja ettei elämä ole näillä palstoilla, siltikin yhä uudelleen ja uudelleen pyörit täällä. Miksi?
Et tainnut ymmärtää pointtia? Se oli nimenomaan se et teen ne johtopäätökset siellä oikeassa. En todellakaan täällä. Mut totesin vain et miten jotkut täällä yrittää vedättää muita. Mut ei se onnistu..
Ei minun tarvitse lukea täältä et miten asiat on. Ne tulee kyllä selville oikeassa elämässä, väistämättä..
Ei minulla muuta.. Hyvät jatkot.
Ja heippa..
Heippa! :)
Niin.. Ehkä se välttely tässä vaiheessa on ihan turhaa.. On vain sattunut asioita ja siksi olen jollain tavalla herkkä kaikelle..
Jospa minä näkisin hänet vielä siellä opiskelupaikassa.. Ja ei kai se elämä siihen kaadu vaikkei hän olisikaan minusta kiinnostunut.
Mut menen tästä ulos.. Heippa..
En poimi mitään täältä itselleni.. Vaan tuo oli lähinnä toteamus siihen ettei ainakaan omalla kohdallani asia ole niin. Emme tunne toisiamme ollenkaan.
Oikeassa elämässä minä teen ne johtopäätökset ja tuossa on tämän ajatukseni tilanteesta.
Tuli väärään kohtaan tuo vastaus jostain syystä.. Oli tarkoitettu tuolle joka kommentoi minulle.
Mä en ammu minkäänmoisia nuolia enää minnekään.
/\ö/\ >>>>>>>---------love----------------------> /\ö/\
Melko kauas pitäisi nuolen jaksaa lentää...menee tietylle naiselle
ehtii varmasti. Otat kunnon vauhdin niinkuin keihästä heittäisit :) Mä laitoin omani jo matkaan, GPS:n teippasin niin että kohde löytyy.
No nyt otan reilun vauhin....nyt irtosi kädestä.....viuuuh....korkeelle lentää...toivon mukaan löytää perille....menee ihan sydän tunteella eteenpäin :)
Auts...joku osui minuun....nyt silmissä sumeni hetkeksi
Mikähän iski, minun nuoli ei vielä pitäis olla siellä asti. No, mun laskelmat ja yhtälöt saattoi tietysti pikkuisen heittää... Laitan sit lähempänä uuden tulemaan, tehdään tää nyt kunnolla :P
Voi olla, että meni nopeuslaskenta hiukkasen liian kovalle nopeudelle...kyllä tässä vielä jalat kantaa, vaikka hiukkasen polvet notkahti :) Tehdään niin kunnolla, että silmissä näkyy sydämmiä :P Mahtaapi olla varsinainen täysosuma seuraava....pikkase jo sydämessä jytkyy rytmi ;)
kaavassa, sori kun tuli noin yllättäen :o) No, seuraavaan iskuun osaat varautua paremmin.
No sattuuhan sitä pilkkuvirheitä.....se seuraava mahtaakin olla varsinainen jytky...viekö jalat alta....vie se :)
mutta osaat jo valmistautua, ettei mitään hätää, jaloilla eikä sydämellä. Pidät sitten kiinni jostain jos et istahtaa heti voi.
Taidan ottaa varman päälle...istun sängyn reunalle :) Kun kaatuaa...menee sängylle
sängyn reunalla ;) Hitsi, taisin tosiaan säikäyttää, toteaa pienesti tyytyväisenä...
Pikkase säikähin....odotellaan sit sinne saakka ;)
päivän ja torstaina taas kopsahtaa ;) Kauniita unia
Kauniita unia
Minäpä täräytän nuolen yhteen Mikkoon :)
Anttiin sais osua