Mulla on jotenkin mennyt ne viimeisetkin sympatiat tätä Sannia kohtaan. Tämän päiväisessä jaksossa siltä oli varastettu pyörä ja joo, tottakai saa näyttää olevansa harmissaan asiassa mutta musta menee kohtuuttomaksi että aletaan vertaamaan omaa harmillisuutta syöpäsairaisiin ihmisiin. "En saa olla harmissaan koska jossain ihmisellä on syöpä"...??
Aivan käsittämätöntä ruikuttamista jaksosta toiseen, ja ton kaiken(ko) se on halukas jakaan koko suomen kansalle...oikeesti?!
Iholla-Sanni
16
1327
Vastaukset
- ruikutiruikuti
Mutta kukaan ei ruikuta niinkuin Venla.
- tekopyhää.......
Mitä meille kuuluu jonkun tuntemattoman ihmisen elämä tai hänen sairaudet. Jokainen ihminen kantaa taakkansa yksin. Moni omalla käytöksellään (tupakka, alkoholi ym) aiheuttaa omat sairautensa ja saa vapaasti nauttia niistä.
- itsekin ruikutamme
Haluan huomauttaa, että sarjan on tarkoituskin käsitellä osallistujien päivittäistä elämää ja niin ollen myös niitä pieniä iloja ja suruja. Viitaten vielä tuohon Sannin pyörään, meistä aika moni muukin on joskus harmistunut jostakin suhteellisen pienestä asiasta, ja koko tapaus on sitten saanut tunteen takia aivan uudet mittasuhteet. Ainakin minä ruikutan milloin mistäkin, kukaan ei vain sitä kuvaa.
Niin, ja eihän sitä sarjaa tarvitse katsoa, jos se aiheuttaa noin vahvaa turhautumista. - iticca
Eka tykkäsin sannista, mutta nyt on menny maku sen jatkuvaan ruikutukseen ja ininään.
- rasittava muija
Ja taas vaihteeksi itkua ja ininää. Onko Sanni ikinä tyytyväinen mihinkään?
- ohjaaja rules
Tuottajalle terkkuja, aliarvioitte katsojia!!!! Kaikesta haetaan vain se tietty puoli....aika kurjaa
- loottaloov
mitä luulette, vaikutti kamera työnsaantiin bikbokille. hyvin sai mainosta lafka. win-win. sanni on kyllä cool-tyyppi, eissiinä mitään :)
- sarjan katsoja
Sanni on mielenkiintoinen hahmo koska se pohtii elämää aidolla ja herkällä tavalla. Elämässä oman paikan löytämisen kysymyksiin voi varmasti moni samaistua vaikka ei olisikaan lähtöisin uskonnollisesta taustasta.
- LOL LOL LOL
jotenkin tosi noloa, kun aikuiset ihmiset kutsuu toisiaan RAKSUIKSI!
- ¤ raksupoksu ¤
No Sannilla sentään on oma raksu, toisin kuin sulla ja sillä nololla Venlalla ;D
- LOL LOL LOL
¤ raksupoksu ¤ kirjoitti:
No Sannilla sentään on oma raksu, toisin kuin sulla ja sillä nololla Venlalla ;D
sori vaa mut kyllä mulla on oma "raksu". En vaan kutsu sitä tuollaisella typerällä nimellä. Varsinkaan julkisesti.
- rixu raxu
LOL LOL LOL kirjoitti:
sori vaa mut kyllä mulla on oma "raksu". En vaan kutsu sitä tuollaisella typerällä nimellä. Varsinkaan julkisesti.
Eihän Sannikaan tee sitä julkisesti. Kotona ovat kahdestaan.
- räpätäti
rixu raxu kirjoitti:
Eihän Sannikaan tee sitä julkisesti. Kotona ovat kahdestaan.
niin mutta julkiseksi sen tekee se, että sitä kuvataa teeveeseen.
mut ihan sama. - rixu raxu
räpätäti kirjoitti:
niin mutta julkiseksi sen tekee se, että sitä kuvataa teeveeseen.
mut ihan sama.Siinä on tarkoitus kuvata tavallista elämää, olisi todella outoa vaihtaa hellyttelynimi vain kameran takia. Rakkaus ja sen osoittaminen on AINA iloinen asia. Kannattaa kyynikoidenkin kokeilla.
Ihanaa viikonloppua kaikille raksuille ihmisille! Kevät koittaa!
- rakkausonihanaa!
Että joku jaksaa valittaa siitä, millä nimellä joku kutsuu rakastaan! Maailmassa jossa on niin paljon vihaa, kaikki rakkaus on tervetullutta, hyvä että ihmiset rakastavat toisiaan ja ilmaisevatkin sen. Suomalaiset tosin tuppaavat olemaan yrmeitä tuppisuita, jotka ilmaisevat tunteensa, niin positiiviset kuin negatiivisetkin vain parin promillen humalassa...
- Oisinpa Roma
Sanni on ihana nainen. Kiltti, herttainen, luonnolisen kaunis ja todella seksikäs! Siinä sarjan introssa kun se istuu ikkunalaudalla pikkusissa shorteissaan..huh huh mikä hottis!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot
Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent812775Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks1872725Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?
Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär961969En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis1141556Kuka tekee näitä aloituksia
jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa281475Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina1911240Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa62935viikonloppu lähestyy
ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu12930Ei rakennuslupaa
Eihän hyvinvointitalon työmaalla tehdä luvattomia ja keskeytettyjä töitä pimeyden turvin?83871- 106813