Yksi asia asia ihmetyttää kun Suomeen otetaan näitä kiintiöpakolaisia värivammaisia. Niin miksi näiden nuorten ja nuorten aikuisten ryhmille ei voida taata parempaa tekemistä päivisin kuin antaa heidän ajautua ostareille tavallisten suomalaisten veronmaksajien riesaksi. Vai onko niin että nämä yhteiskunnan ilmaiseljät eli afgaanit eivät tiedä mitä tarkoittaa työnteko? En tiedä yhtäkään kunnollista afgaania - bussikuskejakin heistä taitaa olla vain muutama. Sanokaa hyysärit mitä hyvänsä jos meno ei muutu niin se on nyrkkitalkoot!
Toinen asia mikä minua häiritsee afgaaneissa on se että heidän naisensa verhoutuvat usein tällaisiin kummallisiin kaapuihin ja tunkevat lastenrattaansa ja monilapsisen lapsikatraansa kantaväestön edustajien syliin. Ilmeisesti heidän uskontonsa on sitten näin sikiävää sorttia hyväksyvä.
Kolmanneksi rumempia ihmisiä saa hakea.
Toinen asia mikä minua häiritsee afgaaneissa on se että heidän naisensa verhoutuvat usein tällaisiin kummallisiin kaapuihin ja tunkevat lastenrattaansa ja monilapsisen lapsikatraansa kantaväestön edustajien syliin. Ilmeisesti heidän uskontonsa on sitten näin sikiävää sorttia hyväksyvä.
Kolmanneksi rumempia ihmisiä saa hakea.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Itse tunnen tai olen tuntenut afgaaneja - ylimielisiä ja miespuoliset luulevat olevansa kovia hemmoja. Jatkuvasti yrittämässä kantaväestön naisia - raiskaustilastossa irakilaisten jälkeen varmaan kakkosena.
Eihän ne raukat osaa lukea ja kirjoittakaan... Tietävätkö edes mikä on juokseva vesi ja hella. Ei muuta kuin jollekin työleirille ja leima kankkuun ja takaisin kotimaahansa. Tämä yhteiskunta ei tarvitse afgaaniloisia!
Tuolla niitä afgaanipossuja asuu uusissa asunnoissa yhteiskunnan tuella. Keppikerjäläisiä ja yhteiskunnan elättejä.
Suomen hyysärit ovat päättäneet että Afganista ja Pakistanista otetaan vuosittain 200 200 kiintiöpakolaista. Kaikkihan tietää minkälaista porukkaa sieltä tulee mm uskonnon suhteen.
Tästä päätöksestä kuten muistakaan ei koskaan käydä mitään julkista keskustelua eikä koskaan kerrota niiden henkilöiden nimiä jotka päätösken tekivät.
uskomatonta " demokratiaa "
Ostoskeskus tapahtumat ovat niitä mitä näkyy päällepäin.
Hyysärit eivät ole ajatelleet että näille afgaaneille yms on rakennettava asunnot.
Helsingissä se maksaa n 200 000 - 400 000 € eli jos tulee tuhansia vuodessa niin se maksaa n 300 milj euroa vuodessa . Lisäski heidöt pitää elättää.
Vaikutuksia on ko yhteiskuntaan, esim Helsingissä asuntojen hinnat ovat nousseet 30 % maahanmuutajien vuoksi !!!
Tästähän ei kerrota julkisuudessa, ei ainakaan Hysäri tai Helsingin ääni
Milloin afgaanit lähtevät takaisin itse luomaansa helvettiin - eli omaan pommikampanja maahansa? Nuo murjaanit saavat puolestani homehtua omassa kamelinpaskassaan.
Helvetin helvetti. Pthyi!
http://i.i.com.com/cnwk.1d/i/tim//2010/08/20/en_couric2_0820_480x360.jpg
http://stream.aljazeera.com/sites/default/files/imagecache/story_big_thumbnail/afghan-women.jpg
http://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2008/09/13/afghan460x276.jpg
http://www.outtraveler.com/images/mags/10/afghan_men3.jpg
Rumia?
OLIKOS KYSEESSÄ METTE SUN TYTÄR vai TAAS yksittäistapaus
Ulkomaalaistaustaista miestä epäillään alaikäisen ( 15v) raiskauksesta
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013021916692294_uu.shtml