Lainaako persusäätiö 50 milj. STX:lle?

Varmaan lainaa!
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tarvis enemmän.. Menis säätiö tiukille..

Äänestä

Kyllä varmaan lainaa, sillä onhan kyseessä Varma Sijoitus! Ei kai ne niin tyhmiä ole, että' jättäisivät tuon tekemättä?!

Äänestä

Soini on huutanut kuukausitolkulla kitalaki punaisena "kuinka hyvä bisnes STX telakan tukeminen on". Nyt Soinilla on hyvä tilaisuus osoittaa, että tarkoittaa sitä mitä uhoaa?

Äänestä

kokoomuksen vapavuori näkyy antavan veronmaksajien rahoo ympäristösuojelu asiantuntia Perän porukalle miljoonia

Äänestä
  • .

    STX:n olisi pitänyt pyytää 1,44 miljardia niin se olisi siirtynyt vilauksessa

    50 milliä on liian pieni yksikkö

    .

    Äänestä

  • Pitänyt pyytää enemm kirjoitti:

    .

    STX:n olisi pitänyt pyytää 1,44 miljardia niin se olisi siirtynyt vilauksessa

    50 milliä on liian pieni yksikkö

    .

    Koko summahan oli 650 millii ja piikki auki.Olisi se kohonnut sinne..

    Äänestä

Miksi Soini itse ei usko omiin puheisiinsa ja rahoita telakkateollisuutta? Kansalta lapioitua miljoonamassaa hänellä kyllä riittää vaikka mihin törsäykseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiitos! kirjoitti:

Varmaan lainaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu