Tapaus Marjamäki&Blues

Mr Gusa!

Nyt painellaan paniikki nappulaa täysillä tuossa organisaatiossa..ehkä oli tarkoitus potkaista joku alakerran puolelta pihalle mut taisi olla väärä huone josta vahingossa laitettiin..Ainut syy potkuihin voisi olla ettei Late ollut viime pelissä muistanut "Vahvistuksille" kertoa et peliä täytyy pelata vastustajan päässä,eikä omassa..olihan tavan Hansonit Bluesin ulkomaalais trio..En tiedä millä perusteella otetaan ulkomaalaiset töihin jotka eivät ole kunnossa eivätkä ole vakuttaneet edellisissä seuroissakaan..Travecky on toinen juttu sillä hänestä en tiedä mitään..
Aiempina vuosinakaan mitään runkosarjan kärkisijoja ei ole hirveästi saavutettu ja aina on Marjamäki sieltä porukan playoff karkeloihin saanut sytytettyä mukaan..
Hyvin erikoinen ratkaisu tosiaan,,,Ainakin Latelle hyvää menestystä jatkoon ja konttorin puolelle terveisiä et pitäiskö jonkin erottaa itse itsensä..
Ottakaa omia junioreita hyökkäykseenkin mukaan ennemmin kuin keskenkuntoisia vahvistuksia..Liiga on aika kova ympäristö kuntouttaa pelaajia!!
Tässä on paljon asiaa vaikka kaikki tästä eivät tule pitämäänkään!!UGH

7

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 33#

      Oikea ratkaisu. Olisi pitänyt tehdä jo sillon, kun Marjamäki ilmoitti, että ei jatka ja joukkueen alamäkihän alkoi siitä ilmoituksesta. Toki hatun nosto Marjamäelle loistavaa työtä espoossa, mutta liian aikainen ilmoitus joukkueelle omasta jatkosta, joka sotki koko joukkueen pelin. Toinen syy miksi play off paikka jää tänä vuonna haaveeksi on seurajohdon osaamattomuus. Pelaaja kaupat epäonnistuivat pahasti. Ramsted ja Cami ulos, ja joukko surkeita (pois lukien Dravesky) tilalle. Todella surkeat kaupat. Dravesky ainoa joka on pelimies, kunhan saadaan toiseen ketjuun.

      • Mr Gusa

        Vaikea kuvitella et Saarinen pelillisesti pystyy enää mitään ihmeellisemmin muuttamaan mut henkiselle puolelle ehkä jotain..Silti kesken kauden tulevat ilmoitukset seuraavan kauden seuroista ovat mielestäni jo normaali käytäntö nyky jääkiekossa eikä sen pitäisi vaikuttaa..alkukauden ylionnistuminen vain taittui samaan aikaan normi tasolle kun Laten ensivuoden pesti tuli tietoon.
        Ramun ja Camin lähdettyä oli selvää et alamäki alkaa..
        Mestis ja vemppaosastolta sekä vilttiketjuista tehdyt hankinnat olivat tuhoon tuomittuja tekoja..Asian hyvä puoli on ettei tuosta pysty juurikaan enää huonontaa joten toivotaan et pelit paranee vaik myöhäistä se kohta on playoffejakin ajatellen.
        Mut raha ratkaisee ja tällä kertaa se oli kauden 2012-2013 surma bluesille.
        Hankintoja ei voi muuten selittää kun halpaa ja hyvää ei vain ole.


    • 18+10

      Mielestäni valmentajan vaihdos olisi pitänyt tehdä aikaisemmin. Nyt se tehtiin jo liian myöhään. Äkkiä laskettuna viimeisestä 10 pelistä pitäisi voittaa 7, että päästäisiin sääli pleijareihin. Ja kun katsoo loppu sarjaohjelmaa, ei näytä hyvältä. Bluesin kausi loppuu todennäköisesti runkosarjaan.

    • Bluesforever

      Late olisi ansainnut potkut heti, kun tieto kärppä-pestistä tuli ilmi.

      • Riitta 69

        Miksi?? kuka olisi saanut tuollaiset pelaajat pareemmin pelaa..homma toimi just niin kauan kun materiaali antoi siihen mahdollisuuden..marjamäki on viimeinen kenen niskaan tuo homma pitää kaataa..näin hyvin läheltä ja hyvin pitkään bluesin toimintaa..ehkä kolmannessa kerroksessa Baronalla on enemmän ihmisiä jotka vaikuttivat tähän tilanteeseen...mut eiköhän raha ratkaise tässäkin asiassa ja kaikki ovat parhaansa tehneet ja tämä on nyt vaan tulos siitä..ehkä vuorisen roolikaan ei ole kadehdittava koska kuka tietää minkälaisen lompakon on saanut käytettäväksi pelaajiin...hyvin ohuen luultavasti kun hankintoja tarkastellaan..


    • 17+

      Jos pelaajat eivät enään pelaa valmentajalleen, on valmentajan vaihdos pakko tehdä. Nyt se vaan tehtiin auttamattomasti liian myöhään. Arvosana kaudesta 6-.

      • 7+8

        Onneksi ovat viime ajat pelanneet valmentajalleen :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      95
      2980
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      95
      2455
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      39
      2265
    4. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      78
      2247
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      7
      1856
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      13
      1496
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1287
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1190
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1107
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1064
    Aihe