Maria G-R valitsi virkaan aatesisaren
17.19
860
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Näinhän sitä mennään ja tehdään näitä poliittisia nimityksiä. Että oikein kehtaa väittää että ei ollut poliiittinen virkanimitys.
Punikit ampuvat kaiken aikaa omaan nilkkaan, niin että vierestäkatsojaakin jo meno hirvittää. Kuntavaaleissa saivat - 100 000 luotia omille nilkoilleen ja seuraaviin eduskuntavaaleihin mennessä punalaidallinen ehtii ampua vielä - 200 000 luotia omille nilkoilleen. Melkoista on punikkien venäläinen ruletti.
Nyt on pakko kiirehtiä ”sopivissa” virkanimityksissä kun kierrätys uhkaa, mutta ”hosumalla ei tule kuin …päitä” kuten vanhassa sananlaskussa sanotaan.
Näissä poliittisesti ohjatuissa viroissa pätevyys on vain haitaksi, pitää olla sopiva.
PunikkiPaavo teki juuri samanoloisen valinnan ja valinta oli tietysti "pätevä punikki" rva. Sirnö, joka sai kulttuuriministeriltä kultturellin tehtävän, kun pätevin kerran oli.
Jotenkin luulisi punalaidallistenkin jo tajuavan, että jatkuvat tappiot vaaleissa ja kannattajien siirtyminen "populistien" leiriin johtuu ihan ikiomasta punaänkyröinnistä, jonka tie jo glopaalillakin tasolla on loppuun kuljettu.
Noinhan tuo sossudemarimafia näyttää toimivan jatkuvasti.
Ei pätevyydellä väliä, kunhan demujen jäsenkirja taskussa, sehän se on pätevöittänyt tuon valeylioppilaan itsensäkin.
Kuinkahan paljon noita sossujen poliittisia virkanimityksiä mahtaa maassammre ollakkaan. Veikkaan että kymmeniätuhansia, ellei satojatuhansia kaikkiaan.
Ei demujen kannatus olisi muuten noin korkea, jos siellä ei olisi pelko persiessä poliittisen suojatyöpaikkansa puolesta.
Meidän koulussa (yläkoulu) pantiin siivoojan virka uuteen hakuun kun kellään hakijoista ei ollut demarien jäsenkirjaa.
Paavosta tulisi nyt hyvä paavi nyt kun hänen hankkimansa elintarvikevirastokin on Italiassa.
Kiuru valittiin opoksi hämärällä tavalla. Miksi asiaa ei tutkita?
Valehtelevat demarit harrastavat korruptiota aina.