Sahtivaarin säälittävät neuvot

Sahtivaari antoi taas neuvoja miten työuria pidennetään. Siis ihan oikeesti, eikö tuo ylisyönyt, ylimielinen, verorahoilla maailmaa kiertänyt ukko voi pitää turpaansa jo tukossa?
669
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ahtisaari oli Halosen jälkeen yksi tyhmimmistä presidenteistä kautta aikojen.

Martti jatkaa samaa tyhmäilylinjaansa vielä eläkeikäisenäkin.

Äänestä

Silloin, kun MINÄ olin presidenttinä, tehtiin niin ja niin. Voi hyvä jysäys.

Äänestä
  • Tuskin se vaappu on ikinä pystynyt fyysistä työtä tekemään????

    Paskan jauhannas on hyvin pärjännyt.

    Äänestä

Ahtisaari oli bilderbergissä katajanokalla 1994 - ja sit hassu juttu suomi liittyi eu:hun miten kävikin just nii

Äänestä

Nuo todellisuudesta irtautuneet ylellisyydessä loisivat "arvojohtajat" ovat niiiin täynnä uskoa omasta ylivertaisuudestaan.
Ahtisaarenkin saavutus on itselleen ruhtinaallisten tulojen ahnehtiminen.
Samaa sarjaa näissä työväen johtajissa kuin Lipponen ja Halonen. Surkuhupaisaa vaikka tuon farssin maksajia ovat juuri ne joita nämä oman maan raippaylimykset kurittavat.
Ahertakaa siis, vielä ei lupaa Ahtisaarikaan levätä ja lakata työnne tuloksia haalimasta.

Äänestä

Halonen oli älykkäämpi, kun ei edes luvannut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


karppa. kirjoitti:

Sahtivaari antoi taas neuvoja miten työuria pidennetään. Siis ihan oikeesti, eikö tuo ylisyönyt, ylimielinen, verorahoilla maailmaa kiertänyt ukko voi pitää turpaansa jo tukossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu