http://yle.fi/uutiset/asteroidi_ohittaa_maan_ennatyksellisen_lahelta/6476669
Iso kiven murikka ohittaa illalla klo 21 reikä reikä maan ennätyksellisen läheltä, 28 000 kilometrin päästä, henkilökohtaisesti minä epäilen jotta tuo kivenmurikka ei pahasti minun tukkaani pöllyytä, olen kuitenkin varannut kaiken valarta jo ajan parturille klo 13,00 tänään!
http://yle.fi/uutiset/kirkasta_valoa_seurasi_voimakas_pamaus_meteorisuihku_aiheuttanut_paniikkia_venajalla_-_video/6497080
Venäjällä on kuietenkin reikiintyneet piippalakit ja jopa ikkunat särkyneet, kun taivaalta pudonnut kivenmurikka on räjäytetty, puolustusvoimien toimesta rakettiaseella maan ilmatilassa!
Late Lapista. SSSS Ry!
Iso kiven murikka ohittaa illalla klo 21 reikä reikä maan ennätyksellisen läheltä, 28 000 kilometrin päästä, henkilökohtaisesti minä epäilen jotta tuo kivenmurikka ei pahasti minun tukkaani pöllyytä, olen kuitenkin varannut kaiken valarta jo ajan parturille klo 13,00 tänään!
http://yle.fi/uutiset/kirkasta_valoa_seurasi_voimakas_pamaus_meteorisuihku_aiheuttanut_paniikkia_venajalla_-_video/6497080
Venäjällä on kuietenkin reikiintyneet piippalakit ja jopa ikkunat särkyneet, kun taivaalta pudonnut kivenmurikka on räjäytetty, puolustusvoimien toimesta rakettiaseella maan ilmatilassa!
Late Lapista. SSSS Ry!
Vastaukset 19
Vanhimmat
Sinun älykääpiö "vitsejä" ei tässä asiassa kaivata.
Halleihin ja ratsastusmaneeseihin ne meteoriitit kuitenkin osuu ihan väkisten ja aiheuttavat katon romahtamisen.
Halleihin ovat osuneet jo suunnitteluvaiheissa osaamattomien kynät!
Kun arkkitehdit ja kirjoituspöytä insinöörit alkoivat suunnittelemaan rakennuksia, alkoi homevaurioita löytymään ja katot putoilemaan !
Ennenvanhaan hyväänaikaan kun isännät suunnitelivat itse tönönsä, ja piirsivät ne tupakka askinkanteen sekä itse rakensivatkin ne, ei hoimeisia taloja ollut ja katotkin kestivät vaikka kahdentalven lumikuormat!
Late Lapista. SSSS Ry!
Tuota sortunutta hallia ei ollut suunnitellut arkkitehti. Klubiaskin pohjaan se oli piirretty ja syyllistä etsitään taas muusta kuin suunnittelijasta ja rakennuksen omistajasta.
Juujuu ja kun kirvesmiehet alkoivat suunnittelemaan ja rakentamaan taloja ym, niin ovat valokatkaisijatkin väärissä paikoissa ja pitää pimeällä tulla pimeisiin kämppiin ja halleihin taskulamppujen kanssa, tai sokkona hapuillen katkaisimia.
JOHAN TAASEN OIKEIN REPESI !
Vittu että sinä olet yksinkertaineen koohaaja! Kun kämppään laittaa vaikkapa vain yhden liiketunnistimella toimivan 300 wattisen lampun, ei tarvitse pimiässä katkaisimia etsiä!
Ja muistin omistava ihmínen oppii äkkiä kotonaan löytämään katkaisimet pimiässäkin !
Late Lapista. SSSS Ry!
Ethän sinä opi muistamaan edes kameratolppia, vaan annat salamavalojen välkkyä.
Kerran on välähtänyt sakon arvoisesti! Joten osoitit jälleen selvänäköisyytesi olevan PERSEESTÄ !
PS, Jokos Aasian ihmeestäsi ovat vähittäismaksut alkaneet juoksemaan ?
Late Lapista. SSSS Ry!
Kahdesti, niin olet täällä kertonut, mutta siitä Nikkalan tolpan välähdyksestä ei sakkoa tullut, kun eivät vissiin ihan pienistä lähde ulkomaan rekisterissä oleville lähettämään.
Joo, maksut juoksee kyllä, mutta just päinvastoin kuin kuvittelet, Aasiassa muija osaa bisnekset näköjään niin hyvin, että ei minun tarvitse enää muuta tehdä kuin kuluttaa aikaa.
Liiketunnistimia ei ollut muuan vuosikymmen sitten, eikä niiden nykyinenkään saatavuus poista sitä tosiasiaa, että suunnittelijatimpureista ei ollut asiantuntijoiksi valokatkaisimien sijoittelussa. Työt kun tehtiin yleensä päivänvalossa, niin eivät osanneet huomioida niinkin yksinkertaista asiaa.
On hyvä jotta pidät päiväkirjaa noista aiheuttamistani välähtelyistä!
Normaali järjellä varustettu ihminen löytää valokatkaisimet varmasti!
Ja noita liiketunnistimella varustettuja valoja minulla on ollut jo ainakin 20 vuotta !
Ja ethän sinä enään edes kehtaa tunnustaa jotta makselet Aasialaisesta akastasi!
Late Lapista. SSSSRy!
En minä mitään päiväkirjaa pidä, enkä tarvitse, minulla on vaan hyvä muisti, toisin kuin näköjään sinulla, kun et edes tuotakaan välähtelyä taas muistanut, joten sinulla onkin syytä olla valoja liiketunnistimin, niin et sotke seiniäs katkaisimia etsiessäsi.
En todellakaan maksele mitään mistään akasta, Aasiasta tulee rahaa minulle ja hyvin tuleekin ja jos muija haluaa rahaa käyttää, niin hän voi ihan vapaasti nostaa tililtä mitä tarvitsee.
Joo se tahtoo olla niin, että jos käytännöntekijät saavat tehdä suunnitelmat niin valokatkaisijatkin sijoitellaan siihen minne on helpointa vetää sähköpiuha.
...
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288540720592.html
Taidettiin tehdä kärpäsestä härkänen, ja kiven murikka ammuttin alas liian isolla raketilla !
Late Lapista. SSSS Ry!
Onko höppänällä(late lapista) näyttöä raketista, joka lentää yli 18 kilometriä sekunnissa.
Eiköhän ole viisainta, että menet vaan hitsaamaan vanhan tuonti mersusi lokasuojia.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288540797634.html
Siellä taasen yksi saatanan kateellinen räkänokka rääpäle leikkii selvänäkijää, Mersuni lokasuojat eivät kaipaa hitsareita !
Late Lapista. SSSS Ry!
Helmat ainkin kaipaa hitsipilliä, sitä paitsi itse kerroit tullin kanssa vero ongelmista mersun kanssa, ei siihen mitään selvännäkijää tarvita, vaan terävää älyä.
Verotus ongelmat ja likasuojan hitsaukset ovat kaksi ihan eri asiaa, vain aivottomat keskoset sekottavat ne keskenään !
Late Lapista. SSSS Ry!
Raketilla kohtisuoraan vastapalloon niin että jysähtää!