Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

ryhmäseksi portti pettämiseen?

Olemme pari kertaa kokeilleet seksiä yhdistelmällä m 2n. Nyt mies haluaa käydä vieraissa ilman lupaa. Olen näissä kolmessakin sessiossa jäänyt ilman mieheni huomiota. Onko hän koko ajan halunnut pettää?
131490
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Hm. Täytyy sanoa, että ikävältä kuulostaa. Ryhmäseksissä pitäisi ottaa ne omat puoliskot huomioon, ettei jää kenellekään ikävää fiilistä jälkikäteen. Minä olen bi-nainen ja ollut pari kertaa kimpassa kolmantena. Ne kimpat onnistuivat siksi, koska mies oli huomaavainen ja osasi tyydyttää molemmat kumppaninsa kunnolla. Ja lisäksi niin, että se oma vaimo oli ykkönen. Niin kuin minusta pitää ollakin, vaikka kuinka kimpasta on kyse. Kummallakaan kertaa ei jäänyt kenellekään huonoja tuntemuksia tai mustasukkaisuutta. Tässä mielessä kolmannella pyörällä pitää olla tilannetajua ja hienotunteisuutta, ettei pyri sille paikalle mikä ei hänelle kuulu.

Yhden kerran pyydettiin myös mukaan, mutta siinä se homma näytti juurikin siltä, että mies vaan olisi halunnut päästä panemaan vierasta vaimostaan välittämättä. Kieltäydyin ehdottomasti.

Sinulla on kyllä vakavan keskustelun paikka miehesi kanssa. Sitä en osaa sanoa haluaako hän tietoisesti pettää, mutta hyvin itsekäs hän ainakin on. Itse en omassa parisuhteessani tuollaista sietäisi, vaikka hyvin vapaamielinen olenkin. Avoimessa suhteessa voisin olla, jos se olisi aidosti molemminpuolista. Mutta silloinhan ei olekaan kyse pettämisestä, vaan molemminpuolisesta sopimuksesta.

Äänestä
  • Itsekin olen biseksuaali,mutta ei minulla ole tarvetta naisiin. Mies se hokee että mun pitää saada naista ja etsii jatkuvasti panoseuraa. Nyt vaan näköjään suhde on mennyt siihen, että vaimoa ei enää tarvita esiliinaksi. Alkup.

    Äänestä

  • 13+2 kirjoitti:

    Itsekin olen biseksuaali,mutta ei minulla ole tarvetta naisiin. Mies se hokee että mun pitää saada naista ja etsii jatkuvasti panoseuraa. Nyt vaan näköjään suhde on mennyt siihen, että vaimoa ei enää tarvita esiliinaksi. Alkup.

    Kn miehesi lähte vieraisiin, vaihdata oveen lukko ja vaihda myös miestä.

    Äänestä

  • Sinulla BI-NAINEN on fiksut mielipiteet ja upea asenne & tapa suhtautua tähän asiaan...haluaisitko lähteä kanssamme tutustumaan ja kokeilemaan?

    Äänestä

  • Satulinna6 kirjoitti:

    Sinulla BI-NAINEN on fiksut mielipiteet ja upea asenne & tapa suhtautua tähän asiaan...haluaisitko lähteä kanssamme tutustumaan ja kokeilemaan?

    No en ainakaan näin parin viestin perusteella vielä mitään osaa sanoa.

    Ensiksikin pitää tuntea ihmiset paremmin, plus että olen hyvin nirso siitä,millaista seuraa haluan. Ja toisaalla on taas se tosiasia, etten itse pyöreänä naisena ole kaikkien mieleen. Asuinpaikkakin vaikuttaa, sillä mahdollisuuksia matkusteluun ei ole.

    Äänestä

Miehesi ei taida oikein tietää mitä tarkoittaa bi. Ei suinkaan sitä, että on pakko saada seksiä molempien sukupuolten kanssa ollakseen onnellinen, vaan sitä, että sillä kumppanin sukupuolella ei ole väliä. Itse olen ollut parisuhteessa niin miehen kuin naisen kanssa ja molemmille olin uskollinen, enkä muita kaivannutkaan. Kimppa-haaveitani olen toteuttanut vasta nyt kun olen vapaa, enkä niillä loukkaa ketään.

Joka tapauksessa, itse kyllä tuossa vaiheessa istuttaisin miehen alas ja latelisin muutamia elämän tosiasioita. Jos vielä senkin jälkeen tuollaisia vinkeitä olisi niin tarjoaisin kengänkuvan persauksille. Muista sinäkin, aloittaja että olet ansainnut parempaa.

Äänestä
  • Olen nyt työmatkalla ja kun soitin kotiin niin miehen vierestä kuului joku vieras akka. Mä tärisen ja oksettaa. Ap

    Äänestä

  • Jos itse seurustelisin bi-seksuaalisen naisen kanssa, niin luulen että olisin kumppanistani huolestunut, että saako hän oman seksuaalisuutensa tyydytetyksi, mutta tuskin painostaisin häntä kuitenkaan etsimään naiskumppania. Voi olla, että kokisin itseni rittämättömäksi.

    Äänestä

Minulla taas on ollut 2 kertaa suhde bi naisenkanssa ja minua kiihotti se että tyttöystäväni oli toisen naisenkanssa. Pelkkä ajatus siitä, että tyttöystäväni oli toisen naisenkanssa, vaikka en olisi itse aktissa mukana, sai minut kiihottumaan.

Näin sen pitäisi minusta mennä :)

Äänestä

No minusta sen pitäisi mennä niin, että kimppaa harrastetaan vain ja ainoastaan jos parisuhteen molemmat osapuolet sitä oikeasti haluavat. Jos taas ei, niin kyllä se on äijänkin silloin uskottava.

Äänestä
  • Nimenomaan juuri niin, että asia on keskuteltu perinpohjaisesti läpi. Molemmat kertoo mitä haluaa ja toivoo, ja miksi. Kumpikaan ei petä vaan halutaan jotain lisää, uusia kokemuksia ja hienoa seksiä johon kaksi ihmistä vaan ei keskenään pysty. Lisämaustetta hyvin toimivaan seksielämään, eikä suinkaan hoitamaan huonoa seksisuhdetta tai vieraan saamisen himossa. Minua kiihottaa seksi naisen kanssa, ja mieheni siitä kiihottuu sekä haluaa saada/tyydyttää kahta naista - toimivaa kun luottamus on 100%.
    Itse elän hyvässä ja toimivassa suhteessa mieheni kanssa, seksi on loistavaa mutta kolmen kimppa on siihen vaan upea lisä, jossa kaikki kolme huomioidaan ja hoidellaan hyvin ja hellästi mutta rajusti :)

    Mielestäni kukaan ei pakotettuna saisi ryhtyä mihinkään!

    Äänestä

  • Ja äijä uskoo. enkai minä nyt mikään vitun idiootti ole!!!

    Äänestä

on

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


6+7 kirjoitti:

Olemme pari kertaa kokeilleet seksiä yhdistelmällä m 2n. Nyt mies haluaa käydä vieraissa ilman lupaa. Olen näissä kolmessakin sessiossa jäänyt ilman mieheni huomiota. Onko hän koko ajan halunnut pettää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu