Helsinkiläiset välttäkää parkkifirmoja

A (maanomistaja/haltijat) tekee B:stä (ihminen) C:n (parkkifirmat) kanssa käyttäytymisehtosopimuksia = ihmiskauppaa parhaimmillaan.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

D=(maksa sakkos) ja E={Parkkeeraa seuraavalla kerralla luvallisseen ruutuun}

Äänestä

Kymmeneen vuoteen en ole stadista ostanut mitään vaikka käyn siellä töissä ja asun kehä kolmosen reunalla. Tuen näin sitä mitä stadi ajaa takaa.

Äänestä

Jos OHJEITA ja LIIKENNESÄÄNTÖJÄ noudattaa ei tuu maksuja!!!!

Vain juntti saa maksun ja se on oikeen.

Parkkimaksu on liian pieini min 100 e olis sopiva ja jos maksua tulee lisään, niin uus ja vanha yhteensä. Muutenkin mese/bemmu uroilla on varaa laittaa se auto maksu mestaan ja välttää sakko.

Pellejä on sitten nää KISKOILLE parkkeeraavat mulkvistit, joiden taki ratikat joutuu venaa pitkään. KORTTI pois vaan.

Hesassa on LIIKAA autoja, joten tietulli sais tulla. Pysyis sitten pois ne turhat hillujat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


herätys viranom. kirjoitti:

A (maanomistaja/haltijat) tekee B:stä (ihminen) C:n (parkkifirmat) kanssa käyttäytymisehtosopimuksia = ihmiskauppaa parhaimmillaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu