Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Veikkaus vastasi

kyselyyni kenon voitonjaon julkaisematta jättämisestä: Koska päivittäin on kaksi arvontaa ja voittoja niin paljon, niin toistaiseksi ei voitonjakoa julkaista.
Nythän se tavallaan julkaisee voitonjaon vain isojen voittojen osalta, mikä ainakin minusta on yhdenvertaisuuslain vastaista pienempiä voittoja saaneiden tai ilman voittoa jääneiden osalta. Outoa touhua!
6145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mitä outoa tuossa on? Lopeta pelaaminen niin ei tarvii itkeä.

Äänestä

Just joo voittoja eli palautuksia on niin paljlon, että muita voittoja ei sitten olekkaan. Olisihan se tosi noloa laittaa sinne esille että esim.

Taso 10 5 oikein ............... kpl
" 9 5 oikein ................ kpl
Taso 8 4 oikein..................kpl
Taso 7 4 oikein................. kpl
Taso 6 3 oikein................. kpl
Taso 5 3 oikein................. kpl
Taso 4 2 oikein................ kpl
Taso 3 2 oikein................ kpl

Muita voittoja siellä tuskin on eikä se veisi tilaa yhtään sen enempää ja yhtä kätevästi sen saa selville sieltä tietokoneelta.

Tosi hyvät selitykset - toivottavasti kukaan ei usko ja tyydy siihen.

Äänestä
  • Nimimerkki Elä itke:lle: No en tosiaankaan itke! Ja pelaan kenoa; Ruotsissa! Mutta asiaan: Joukkovoima on ennenkin tuottanut tulosta eli nyt vain kaikki, jotka haluavat muutosta tähän, painostamaan ylempiä tahoja (olisikohan sisäasiainministeriö, urheiluministeriö), herra se on herrallakin!

    Äänestä

Kaikki vaan muualle pelaamaan niin eiköhän se ääni kellossa muutu (Veikkaus ja Suomen valtio).

Äänestä
  • Facebookin kauttakin voisi saada näkyvyyttä tälle asialle.

    Äänestä

Siinähän tulis näkyviin päiväarvonnankin ruhtinaalliset voitot!!!!!

Totta, facebookin kautta vaan esille

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihme ja kumma kirjoitti:

kyselyyni kenon voitonjaon julkaisematta jättämisestä: Koska päivittäin on kaksi arvontaa ja voittoja niin paljon, niin toistaiseksi ei voitonjakoa julkaista.
Nythän se tavallaan julkaisee voitonjaon vain isojen voittojen osalta, mikä ainakin minusta on yhdenvertaisuuslain vastaista pienempiä voittoja saaneiden tai ilman voittoa jääneiden osalta. Outoa touhua!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu