Olen kotoosin Alajärveltä,mutta asun nyt todella kaukana.Harvemmin tulee käytyä. Aivan ihanaa palvelua olen saanut Sisustus Kokonissa Maikilta :) Kyllä huomasi,että Maikki on nähnyt muutakin maailmaa,kuin Alajärven ! Ostin vain pari kynttilää ja servettejä,halusin lahjapakettiin ne. Varmaan se käärö koristeineen maksoi lähes sen,mitä ostokseni !! Ja iloisesti palveltiin. Olisi monella alajärveläis yrittäjällä/myyjällä oppimista asiakaspalvelusta. Toinen paikka on Toivontori !!
Huonoa...Sokoksen henkilökunta voisi keskittyä palvelemiseen,eikä kuiskutteluun asiakkaista ja vahtaamiseen :( Info kirjakauppa on toinen,voi surku ! Lohduttautukoon Info sillä,että on vieläkin huonompi asiakaspalvelu,nimittäin TOKMANNI.
MISSÄ ALAJÄRVEN PARAS PALVELU ? PERUSTELE !
24
2356
Vastaukset
- qqqqqqw
Parhaimpiin palveluihin kuuluu myös Tulivuorikeskus.
- Anonyymi
Eipä oo ollu toiminnassa enää moneen vuoteen. Mies oli ok mutta nainen siellä ei.
- jeepatijeejee
Neste Hoiskonportti!
- h1960
Missäs se sokos on Alajärvellä? Olisko kenties Maxi?
- plussapiste1
S-Market Ankkuri, keskellä kylää... S = Sokos
- candiee1
plussapiste1 kirjoitti:
S-Market Ankkuri, keskellä kylää... S = Sokos
Kesti kauan, että tajusin tuon, mitä Sokoksella tarkoitettiin. Itse kun on aiemmin asunut kaupungissa, jossa todellakin oli Sokos, ei mikään S-market, vaan liikekeskus.
- Tarkka4
plussapiste1 kirjoitti:
S-Market Ankkuri, keskellä kylää... S = Sokos
S ei ole sokos! Eikä ole S-Market Ankkuria,eikä kauppakuntaa! On siis S-Market Alajärvi! Tulkaahan nyt hyvät ihmiset tälle vuosituhannelle.... Ja onneksi viimeinkin saavat sen uuden S-Marketin rakennettua. Saadaan Alajärvelle kunnon kauppa ajanmukaisine tiloineen!! Hyvä!
- hessuhopo10
kyllähän pääosin on ihan hyvä palvelu liikkeissä. pienissä firmoissa jopa erinomainen. tulee mieleen: järviseudun varaosa, atk-palvelu rauno alatalo,
bar kupperi,osuuspankki...
nyt huomaan että ruokakaupoissa on ehkä myyjät hiukan väsyneen oloisia. - Gelly helly
Hoiskonportissa on hyvä palvelu, ainakin kauppiaspariskunnalta ja isolta nuorelta mieheltä :)
Adeliinassa myös hyvä palvelu, sekä albertissa.- Hoiskonportissa
Kauppiaspariskunta molemmat hyvin nyrpeitä. Eivät kumpikaan voineet auttaa kun kerroin etsiväni tiettyä tuotetta. Ylimielisiä olivat, sekä tiuski muille työntekijöille.
- OlWi maistuu?
Jahas-edellinen kirjoitettu tuohon aikaan joten kännissä olet kuka sitten kirjoititikin.
- nur.SE
Johtunee varmaan Alajärven huonosta taloudellisesta tilanteesta kun ei saada tarvittavaa hoitohenkilökuntaa palkattua töihin ja muut tekevät kaikkensa pitääkseen homman hanskassa tietäen että aika ja väki eivät riitä kaikkeen mutta parhaansa yrittävät.
- sjfk2
töysän säästöpankki alajärvellä niin upeaa palvelua kun menee käymään tuntee itsensä ihmiseksi. osuuspankin pomo haukkuu päin naamaa jos on vaikeuksia ei voi keskustella asioista kun menee käymään on kuin rikoksen olisi tehnyt. nordeassa rahoituspäällikkö on päässy suhteilla töihin ei ymmärrä elävästä elämästä mitään. säästöpankissa todelakin autetaan mitä ne pystyy ja asioista voi keskustella ja ne osaa todellakin neuvoa ja antaa hyviä vinkkejä miten toimia.
- kolikko
hrm.. Vetäseppä kello oikeeseen aikaan. Töysän säästöpankkia ei ole ollut enää vuosiin.
- Kellon talviaikaan
Töysän säästöpankki alajärvellä antaa oikein hyvän palvelun.Vuosien kokemus. Op toimii myös hyvin.
Oikeassahan olet mutta pilkun NUSSSINTA ei oikein joka kohtaan istu elämässä.
Pankin sivulta ja edelleen sanon töysän säästöpankiksi ja meinaa tulla vieläkin että talon omistaa Mäkikojola....
"Oma Säästöpankki aloitti toimintansa 1.9.2009 Kuortaneen ja Töysän Säästöpankkien yhdistyttyä. Parkanon Säästöpankki liittyi Oma Säästöpankkiin virallisesti 30.4.2013. Pankkimme toimii nyt kolmentoista kunnan alueella seitsemäntoista täyden palvelun konttorin voimin. Pankissamme on tällä hetkellä 45.000 asiakasta."
- Sivupersoona jope
Oliskohan palveluiden ykkönen E.Rantala kun kerran kysyit . Vai mitä kysyit?
- Anonyymi
Ainakin korkeiden hintojen ykkönen oli. Rantala jo toki kans eläkkeellä
- lääke&resepti
Alajärven apteekki. On petrannut viime vuosina huomattavasti: Kiitos uusien nuorten työntekijöiden.
- Anonyymi
Sokoksella 🙈🤣🤣🤣🙊
- Anonyymi
Sokoksena S-markettia pitää suurin osa , ei siinä ole mitään ihmeellistä saati nauramista.
- Anonyymi
uimahallin palvelu hyvää
- Anonyymi
Apteekissa ja Teboililla. Muualla ei voi edes puhua palvelusta. Surkeinta palvelua saa kauppakadulla
- Anonyymi
Nopos grilliltä
- Anonyymi
Lehtimäellä on tosi mukavia myyjiä S-marketissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan firma haastettiin käräjille
Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.3192402Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi2642234Miksi haluat satuttaa
Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano511377Veriteko Kajaanissa.
Nuorta naista epäillään puukotuksesta. Väkivaltaisuus lisääntyy, eihän ole kauan kun kyse oli samanlaisesta teosta.231369- 871291
Millainen ihminen linda brandt-ahde on
Hän on nyt julkisuudessa varsin eriskummallisen asian tiimoilta451246- 1021236
Martina makkarankuori päällä
Voi hyvää päivää minkä asun oli valinnut Emma gaalaan, ei jäänyt kenellekään epäselväksi, minkälaiset rinnat on naikkose1641223- 821221
Anna vihje jonka vain te tiedätte
Tällä näkyy olevan monia etsijöitä ja kaipaajia. Otetaan ketju jossa voi antaa vihjeen. Kirjoittakaa jotain mitä muut e861151