Kuka haluaa että Suomen kehitys pysähtyy - tätä maata on ihan pakko uudistaa niin kipeää kun se ihmisille näyttää tekevän.
Ompa kummaa keskustelua - mustavalkoista ja tuomitsevaa
Ei taantumusta
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
heh heh, ei ole pakko ryhtyä tekemään isompaa paskaa kuin sopii tulemaan.
Niin kauan kuin keskustelun taso on tätä mitä täällä vallitsee on Suomessa haasteellista aikaansaada mitään uudistuksia.
Fantastista
Luettelehan faktoja yliopistouudistuksen hyvyydestä, kuntauudistuksesta, SOTE- asioista jne !
Minusta tuntuu, että nyt uudistetaan vain uudistamisen itsensä vuoksi.
P.S. Mistä on löytynyt se suuri viisaus, jolla kaikkea lähdetään mylläämään. Kenen hallussa se mahtaa olla, ei ainakaan nykyisillä päättäjillä.
Se on perin vaarallista, kun tyhmät ovat tarmokkaita ja tekevät tekemisen ilosta. Jälki on usein musertavaa?
peili sanoo että ruvetkaa tekemään oikeudenmukaisia moraalin kestäviä päätöksiä jotka omatuntokin hyväksyy.
Ex neukkulassa ollaan ja kokoomuksen johdolla!
Ihmeellistä valitusta?(!) - ei meillä niin huonosti asiat ole, päinvastoin.
"Ihmeellistä valitusta?(!) - ei meillä niin huonosti asiat ole, päinvastoin."
et varmaan ole ruumiilisen tai muuten huonopalkaisen työn tekijä.
meitä on paljon joilla ei ikinä ollut suojatyöpaikkaa.
älä yhtään ihmetele jos tulee valitusta kun elintaso pienipalkaisella laskee ja hyväosaisella elintaso vain nousee