Näitä evoluution jämäpaloja meistä löytyy

Se joka ei usko eläinten ja kasvien kehittyneen vuosimiljardien kuluessa, ei voi olla rehellinen ihminen, vaan suorastaan moraaliton.

http://www.hs.fi/tiede/Näitä evoluution jämäpaloja meistä löytyy/a1357891933217
4170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Joillain ihmisillä saattaa olla kaulan molemminpuolin pienet, lähes näkymättömät "kidukset", eli reiät, joista esim. helteellä erittyy kirveleviä hikipisaroita.

Joillain saattaa olla neljä nänniä. Jokin iso luomi rinnan, tai vatsan sivulla saattaakin todellisuudessa olla kehitysasteelle jäänyt nisä, eli nänni.

Johtuvatko nämä nimenomaan "evoluutiosta" on toinen asia. Saattaahan niin olla.

Äänestä

älä peljätä helluntailaisia . ovat muutenki kauhissaan

Äänestä

Ei helluntailaiset uskalla lukea tuollaisia artikkeleita.
Jeesus-lasit päähän ja Raamattu mukaan peiton alle.

Äänestä

Jospa onkin niin, että ns. "uskovaisen" kurkunpäähermo ei koukkaakaan aortan kaaren kautta takaisin kaulaan, vaan oikasee lyhyintä tietä suoraan aivoihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rehellisyys on A&O kirjoitti:

Se joka ei usko eläinten ja kasvien kehittyneen vuosimiljardien kuluessa, ei voi olla rehellinen ihminen, vaan suorastaan moraaliton.

http://www.hs.fi/tiede/Näitä evoluution jämäpaloja meistä löytyy/a1357891933217

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu