Nobina puukenkä Harri

Prätkäilijä.

Moi vaan, kyselin yhtä kuskia, ajeli Nobinalla Kontulassa päin, semmoinen kuin puukenkä Harri. Joku Nobinan kuljettaja puhui, että Harri olis saanut lopputilin tai siirretty Espoon varikolle.
Tietääkö kukaan, käytti usein puukenkiä ja sillä oli moottoripyöräkin, asui, jossain Kontulan lähellä.. Plees kertokaa.

28

583

    Vastaukset 28

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • keepunkä

      Harri voitti lotossa ja muutti maalle.

    • Lippueki

      Kyseessä lienee sama rapamaha kenet pari kaveria Helbillä , yksi pitempi ja toinen lyhyempi ,huijasivat Nobinan leipiin takavuosina kun pelottelivat sitä että joutuu Ruhaan kun idän linjat hävittiin ja paskamaha meni Nobinalle että puukengät kopisi ja myöhemmin katui eikä päässyt takaisinkaan vaikka kävi useaan otteeseen kysymässä.

      • Kapimatti

        Voisko olla sama tyyppi joka röökihuoneessa aina aukomassa päätänsä kaikille?


    • kuulostaa ihan

      tuolta jugilta , joka tääl palstallakin mesosi aikansa. Tais tosin saada bannin täältäkin, joten fudut nobinalta tai aikaisemmin helbiltä, ei ois mikään ihme.

    • Löf.

      Voi olla sama mäntti. Aina kapakassa kehui vapaapäivinä käyvänsä ja sopi tällejä miespuolisten henkilöiden kanssa. Kuulemma seurustelee nykyään jonkun kontulalaisen kokoomuslaisen kanssa.

    • ei taida vaan

      saada vastatunnetta vaikka yrittäisi kuinka. Puukenkä kun on sama kuin puupää.

    • Parta-jugi

      Moi kun moi, voi olla, että tunnen tän Harrin, mutta minä olen Jugija kun minut kerran , tässä ketjussa mainittin, niin pitkästä aikaa tulen esiin, oli tipaton tammikuu tosssa, mutta nyt on Jugi valmis ottamaan kännit
      Käkkyrä mä esitän sulle nyt kutsun, huomena 23..2-2013, tule Aapelin baarin, meikä tulee sinne huomena kello 17-18 välillä, tarkoitus on ottaa olutta ja joku terävämpikin paukku. Nobinalla yhä ajelen, huhuista huolimatta, fuduja ei ole tullut, kun osaa ajoittaa puhallukset oikein,,, tämä taitolaji.

      Käkkyrä mä haluan sun kanssa kahdestaan, puhua meidän vanhat kiistat kuntoon, sä puhuit meikästä paskaa alunperin pomoille, mutta mä voin unohtaa.

      Pidetään kevättalven avajaiset huomena Aapelissa, mä voin tarjota sulle kaljaa, jos susta on miestä tulla yksin paikalle ja ilman piilossa olevia kavereita.
      Hakunilan ilmapiiri paranee, jos me sovitaan ja mä voin sen jälkeen frendeille, sanoa, että antaa sen Käkkyrän olla, ja sä kans lopetat sen muista selän takana puhumisen ja pomoille kantelemisen.

      Tule huomena Aapeliin , mä odotan.

      • Kelokalle

        Ent.poispotkittu persu pettää aina ja sama meno jatkuu eliittipuolueessakin jossa pidetään juoksupojan asemassa sitä hyväntahtoista hölmöä.


      • kelo kun et misttään
        Kelokalle kirjoitti:

        Ent.poispotkittu persu pettää aina ja sama meno jatkuu eliittipuolueessakin jossa pidetään juoksupojan asemassa sitä hyväntahtoista hölmöä.

        mittään tiedä saati ymmärrä, niin älä osallistu. Meille palstalla kävijöille on on tullu jo selväksi, että sulla on vaikeeta, mutta hae kuiten ammattapua, jota oikeasti tarvitset. Tottakait me solidaarisesti elämme hengessä tuskassasi mukana, mutta ranteesi voit vetää auki ihan yksinäsi.


      • Kelokalle
        kelo kun et misttään kirjoitti:

        mittään tiedä saati ymmärrä, niin älä osallistu. Meille palstalla kävijöille on on tullu jo selväksi, että sulla on vaikeeta, mutta hae kuiten ammattapua, jota oikeasti tarvitset. Tottakait me solidaarisesti elämme hengessä tuskassasi mukana, mutta ranteesi voit vetää auki ihan yksinäsi.

        Tais vastata expersu ,nykkommari itte. Teksti tuntui niin tutulta , Karjalan käen kukunnalta.


    • Maalainen5

      On tämä pomo-vastaan työntekijät metka ilmiö, samaa työtä tehdään ja firmalle tulosta, niin ollaan napit vastakkain, It-alalla on kaikki samanarvoisia työntekijöitä on vain työntekijöitä, huomaa että akt:n leivissä on vanhaa ukkoa ja menneisyyteen jämähtäneitä itä--helsingissä asuvia alkoholisoituneita ihmisiä, sääliksi käy, muistan aikanaan kun ajoin taxia, eräs herra takapenkillä sanoi että ihmiset asuvat vain eirassa ja kaivopuistossa vaan hernesaaren vanhan radan toisella puolella ja itä-helsingissä asuu b-luokan kansalaiset....kyllähän sen huomaa, röökiä poltetaan rapussa, kännissä keskellä päivää ja stereoita huudatetaan ja ryypätään...onneksi täällä maalla ei ole ongelmia, vain peltoa ja kaunista luontoa..

    • Stadin Daiju

      Kyllä siellä maallakin ne samat paheet teillä on. Siellä kun vaan ei ole useinkaan kukaan näkemässä sessioitanne.

    • Stadin Maiju

      Siellähän se pömppömahaharrikin on ,niinkuin joku alussa tiesi meille kertoa ja sessiot senmukaiset.

      • Lippueki

        Siltä tyypiltä voi odottaa ihan mitä tahansa. Yritti huijata edellistä työnantajaansa kokemusvuosillaankin , vaan eihän niitä mopolähetin hommia hyväksyttykään.


      • Romano Max
        Lippueki kirjoitti:

        Siltä tyypiltä voi odottaa ihan mitä tahansa. Yritti huijata edellistä työnantajaansa kokemusvuosillaankin , vaan eihän niitä mopolähetin hommia hyväksyttykään.

        Onkohan sama tyyppi kyseessä joka aikoinaan sähelsi Einari Mikkosen leivissä kunnes lähtö tuli sieltäkin ? Ei siellä puukengillä saanut ajella aikoinaan ja piti osata vähän käyttäytyäkin.


    • Kuzetti

      Varmasti on. Linjavaaleissakin pyrki etuilemaan .

      • Lazetti

        Joku sano sen käyvän nykyään paljon jossain Aapelissa ja kahnauksissa jonkun kolleegansakin kanssa. Tyypin tuntien se mahdollistakin on ,mutta voi niitä olla muitakin.


      • taisi van nyt
        Lazetti kirjoitti:

        Joku sano sen käyvän nykyään paljon jossain Aapelissa ja kahnauksissa jonkun kolleegansakin kanssa. Tyypin tuntien se mahdollistakin on ,mutta voi niitä olla muitakin.

        lyödä päänsä karjalan sitkeään mäntyyn! No jos ei oo älyä katsella eteensä saati jalkoihinsa, niin kunnon kolhu on vaan parantavasti tervetullut!


    • Kerttuli 8

      Paskamaha on saanut kenkää. Hevosmiehet tiesivät kertoa.

      • Karzetti

        Taitaa olla Tammelundilla nyt vai onko sieltäkin tullut jo lähtö.


      • Hommikust
        Karzetti kirjoitti:

        Taitaa olla Tammelundilla nyt vai onko sieltäkin tullut jo lähtö.

        Sitkeä huhu liikkuu että puukengät kopisee Veolialla.


      • d42
        Hommikust kirjoitti:

        Sitkeä huhu liikkuu että puukengät kopisee Veolialla.

        Se on Veolialla esimiehenä.


      • diamond o`rossi
        d42 kirjoitti:

        Se on Veolialla esimiehenä.

        Ei ole kun Pölhölällä


      • Gili 55
        diamond o`rossi kirjoitti:

        Ei ole kun Pölhölällä

        Ei se mikään esimies ole. Klovissa se klowni on.


    • Hannu Vantaalta

      Puukengät jalassa ei saa ajaa bussia, eikö esimiehet puutu tähän?

      • Kapimatti

        On se varmaan saanut jo monta huomautusta siitäkin ja pukeutumisesta muutenkin. Epäsiisti kuin puliukko ja esimiehillekin haistatti ainakin entisessä työpaikassa mistä se hölmö vedätettiin nykyiseen firmaan.


    • Anonyymi00027

      Puukenkä Harry, Paskamaha Harry, Paksuharry. On monta nimeä mutta hyvin nykyään Himabaarisa Kontulan ostarilla Jugin kanssa jöötä pitää, vaikka niinpäin se yleensä menee että paksu vittuilee biljardinpelaajille ja alkaa tunteet kuumentua, niin jugin nopeet kädet pelastavat tappelun alkamiselta.
      Huomenna perjantaina jälleen 26.6.2026 klo 18 alk siellä kokoonnumme Hanurilan Hymyweikot odotellen Kähärää sopimaan sopimatta jääneet asiat ja kaljat päälle.
      Myöskin Syvämulkku , potkut saanut päällikkö, joka täytit pyöreitä ( ulkomuotosikin mukaan ), tervetuloa tarjoamme sinullekin ja adjutantillesi pihamikallekin.
      Mutta siellä ei huudeta eikä kiroilla. Se on hyvä muistaa Syvästi.

      Helbheikki

    • Anonyymi00028

      Eipä näkynyt yhtään tissiposkea viime perjantaina ja olimme siitä Syvästi pahoillamme. Miten mahtaa olla tänä perjantaina Himabaarissa ?
      Tarjolla olisi sovintokaljaa ja Paksun Harryn opastuksella biljardinpeluuta sekä Jugin opastuksella nyrkkeilyautomaatin käyttöä.

      Helbheikki

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      71
      930
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      227
      823
    3. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      71
      781
    4. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      49
      664
    5. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      59
      578
    6. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      538
    7. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      29
      530
    8. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      46
      517
    9. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      29
      499
    10. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      35
      489
    Aihe