Siis mitä? Ruudulle kolmen ottelun pelikielto puhtaasta taklauksesta. Tämä voi olla mahdollista vain sm-liigassa. Haluaako sm-liiga lopettaa taklaukset kokonaan ja tappaa pelistä tunteen? Ei se ole taklaajan syy jos taklattava ei osaa ottaa taklausta vastaa ja pötköttää heti pikku niitin jälkeen jäällä ketarat ojollaan. Kahtokaa pelejä pohjois-amerikasta miten siellä laidat ryskyy ja välillä tulee pokittaista mutta sielä miehet kestää.Toivottavasti Ruutu ei välitä järettömästä rangaistuksesta vaan jatkaa samalla linjalla.
3 OTTELUN KIELTO PUHTAASTA TAKLAUKSESTA WTF?!!!
14
160
Vastaukset
- 6+9
Oli perusteltu että olisi tullut liian myöhään eli kiekottomaan pelaajaan. Siinä syy miksi puhdas taklaus toi 3 päiväsakkoa
- Mli100
Aivan niin,pelikiellon pituudessa kävi vaan Liusjärvelle pikku moka,jäi vajaaks vaan jotain 22 ottelun verran.Ja ne jotka väittää sitä niittiä puhtaaksi niin tietävät jääkiekosta ihan yhtä paljon kuuin Ruutu,Mäki ja muu oliko se nyt pelle paita porukkakin.Oli oikein että se Kekäläinen jätti tollaset ammattitaidottomat urpot.
- 567899765
Nyt itkut pois. pitää osata ottaa taklaukset vastaan oli se kiekko lavassa tai ei. Lehkonen vielä liian heiverö sm-liigaan.
- pimooidj
tai sitten ruudulta puuttuu aivot kokonaan... jopa ben-amor vieressä kerkeää huomata missä kiekko on toisinkuin teidän oma pirkko ruutu
- ruutuhamepirkko
Hyvä vitsi, kiekottoman pelaajan taklaaminen puhdas taklaus?
Itseään paljon heikomman KIEKOTTOMAN pelaajan taklaaminen tajuttomaksi sääntöjen mukaista?
Se oli vähän semmonen tilanne, että isä löis lastaan tai mies hakkais naisensa.
Oletko yhtä idiootti kuin hamepirkko?- Montreal1870
Menetkö pois täältä kun et jääkiekosta näköjään liiemmin tiedä. Ja pidä ne sinun perhe huolesi omana tietonaan.
- 1+6
Montreal1870 kirjoitti:
Menetkö pois täältä kun et jääkiekosta näköjään liiemmin tiedä. Ja pidä ne sinun perhe huolesi omana tietonaan.
Nuo sinun kasvukipusi loppuu sitten, kun pääset panemaan. Eli ehkä seuraavan 40 vuoden aikana. Sitä odotellessa voit vaikka repiä iloa siitä, että joku puolihullu jääkiekkoilija sikailee kaukalossa.
- SeOnSiinä1
1+6 kirjoitti:
Nuo sinun kasvukipusi loppuu sitten, kun pääset panemaan. Eli ehkä seuraavan 40 vuoden aikana. Sitä odotellessa voit vaikka repiä iloa siitä, että joku puolihullu jääkiekkoilija sikailee kaukalossa.
Tämän takia pitäisi käyttää ekalla kerralla ehkäisyä..
- Lehkosennukkumatti
Tänään sammuu valot! Ruutu peloitteli Lehkosta ensimmäisen vaihdon aikaan. Tais mennä Lehkosella pupu pöksyyn kun oli kauhusta kankee kun rudin niity paukahti. pelottelu kuuluu jääkiekkoon ja rudin taklaus oli hyvä puhas niitti. Nuita lisää rudi! Joka mies tietää riskit kun menee kaukaloon jos pelottaa tai tuntuu siltä ettei osaa ottaa niittejä vastaan niin ei kannata mennä. Jos meet niin meet omalla vastuulla. Nyt iku ja valitus loppu. Ruutu on kingi!
- zöhö
Tämäkö taklaus muka ruma?? Taklaus ei ollut edes kova, myöhässä... riippuu lasien väristä. Suomi-jääkiekon vihollinen numero yksi on muutaman roska iltapäivä lehden gonzo tyylinen urheilu uutisointi(ei pidä sekoittaa tähän journalismia). Näiden vessapaperi-lehtien takia jääkiekon muuttamista sählyksi vaativat juuri he jotka eivät sitä seuraa.
- jokermanstadi
Hyvin rysäytti ruutu! On se kova!
- Ressun taso
On hienoa nähdä kun tekee saman myös Melardillle, on jo matkalla paskat puntissa.
- Älä unta nää
Etkö sä reppana tiennyt, et Jakke otti pelikieltoa sen takia ettei se kohtais Melartia ens lauantaina?
- Jurkan koulu
Tiedätkö miksi Ruutu ei tappele?
Sen äippä on laittanu sen hanskat neppareilla hihoihin kiinni (siinä yhdessä paikallismatsissahan Jakke yritti ravistella niitä hanskoja pois, mut ei ne lähteny...).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai949417Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki744908Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.444571Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j82368Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001576- 431395
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota531310Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441286Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641252Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.451192