ongelmaani,eli siihen että olen jäänyt koukkuun persupalstalle,tänne kirjoittelusta on tullut mínulle todellinen ongelma joka jo pilaa elämääni.Persujen haukkuminen on suorastaan pakkomielle,se on kuin huume jota täytyy saada.
Olen hakenut apua
ei soiniWätys
988
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tilanteesi on kieltämättä vaikea. Voisit kuitenkin kokeilla seuraavaa:
Persuthan ovat yleensä miehiä. Iske sellainen ja muuttakaa yhteen asumaan.
Hauku sitä kotioloissa sen kun kerkiät ja niinhän ne muutkin tekee. Ja pian huomaat, ettei ongelmaa enää olekaan. Ja siinä vain elätte kuin tavallinen suomalainen pariskunta.
Hyvä että olet myöntänyt ongelmasi ja ymmärtänyt hakea apua siihen. Sinua odottaa parempi tulevaisuus.
Eiköhän täällä ole ihan 2 - 3 persuhaukkujaa(tai häirikköä),jotka ovat jääneet päästään kiinni tähän palstaan,jos roikkuvat täällä 24/7 niin ongelmahan heillä on.
Mutta sinähän olisit hyvä parisuihdekandidaatti tälle ongelmasta kärsivälle. Siitä vaan äkkiä tapaamaan.
Persujen haukkujien lisäksi terapian tarpeessa näyttäisivät olevan nämä persujen puolesta loukkaantujat, joiden herkkä hipiä menee heti näppylöille, jos persuihin ei suhtauduta kritiikittömän ylistävästi. Profeetta Timon puolustaminen syö heidän energiaansa, ja heidän onkin pakko ilmaista säännöllisesti mielensä pahoittumisen aste.
Olen menossa terapiaan mutta Perussuomalaisuudesta en luovu.
Meillä ruotsinkielisillä on paljon henkisiä ongelmia,koska meitä kohdellaan niin huonosti yhteiskunnassa.
Onko avaaja Töppis? Terkkuja vann ja kivat sulle. Kiitoksia viimeisestä - oli ihanaa. Voi, että kun saat ikenilläsi aikaan niin samettisen kosketuksen. Miten oikein teet sen?
Älkää nyt muumiruotsia puhuvat homot sotkeko asioita.