Torilla tavataan uunot

"vähä-älyisillekin oma oma puolue, sitä varten on persu perustettu, Vennamon, SMP:n ja pientalonpoiken puolueen perillinen."
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

miten uunoja uunotetaan katteetomilla puheilla

Äänestä

Palstallakin pari ao uunoa.

Ei nyt uunoja kuin punikit kuitenkaan.

"räkänokastakin mies tulee "
muttei työtä pelkäävästä punikista

Äänestä

Mitä persut saaneet aikaiseksi.
Sitä samaa kuin hallituskin.

Hallitus ministerin saavutus><
Ministeri Kyllösen
onko muuta ?

Suomalaisten työt Espanjaan – ”Koska olemme EU:ssa, pitää kohdella tasa-arvoisesti”
Liikenteen turvallisuusvirasto Trafi kilpailutti vaihde- ja neuvontapalvelunsa viime keväänä. Kilpailun voitti Espanjassa työt teettävä suomalaisyritys.

Ei varmaankaan haittaa kun vasuri ministeri asialla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SirkkaPekkaMinä kirjoitti:

"vähä-älyisillekin oma oma puolue, sitä varten on persu perustettu, Vennamon, SMP:n ja pientalonpoiken puolueen perillinen."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu