Jälleen kerran tuomaripelillä jyp menee. Perserei'illä omat tuomarit taas. Kuinka monta pistettä pellet saanut tuomaripelillä.
Vastaukset 11
- JYP voitti Nääs
Pelleistä en tiedä mitään mut JYP ei yhtään.
Katkeraa on kateellisen panettelu NÄÄS! - hythhtyhtyyty
Miten vitussa voi olla, että joka saatanan kerta jyväskylässä tuomarit ratkaisee pisteet jypille. Jypin jatkuva kahvaaminen ja koukkiminen taas menee läpi. Jyp on jääkiekon persereikä. Käy jo nyt Bluesia sääliksi, kun tuo Ahon pelle tulee sinne opettamaan kahvausta. Miksei SM-liiga puutu tähän Jyväskylän kotiinpäinvetoon vaan tutkii jotain Ruudun taklausta.
- juke6
Jypin pelistä voi nyt jo sanoa, etta sillä ei voiteta mitään tänä vuonna. Materiaali ei vaan riitä kun tosipelit alkavat.
Maalivahdit epävarmoja ja hyökkäys perrinin varassa lisäksi Aho aika usein pihalla koko hommasta... - Porkkanahousun kehut
Onnittelut JYPille. He ovat viimeistään nyt suursuosikkeja mestariksi, Tapparan päävalmentaja Jukka Rautakorpi pamautti ottelun jälkeen.
http://www.ksml.fi/urheilu/kiekko/nyt-se-sanottiin-jo-aaneen-jyp-on-suursuosikki-mestariksi/1301544 - Kateellisetpasgat
Onpa harvinaisen lapsellista porukkaa täällä. Voisitko selventää, millä perusteella tuomarit ovat JYPin puolella? Eilisessä pelissä ei tapahtunut mitään kyseenalaista tuomareiden osalta, joka olisi suosinut JYPiä.
Kyseenalaisin jäähy oli itseasiassa Mikko Viitaselle tuomittu jäähy, missä hän hipaisi Kahvaran pelaajaa, josta vihellettiin huitomisjäähy. Lisäksi Mäntylän selästätaklaaminen jätettiin viheltämättä, jonka seurauksena Boyce haastoi Mäntylää myllyihin.- jonkin verran perää
Hippoksella yleisö huutaa joka pelissä vastustajalle muutamia hipaisujäähyjä.
Jos Tapparan kaikki rikkeet otettaisiin tarkasti pois, se pelaisi joka ottelustaan 60 minuuttia kolmella ukolla.
- JYPPIII
No voi HUH HUH.Sika törkeä pelaava Rappara saa kiittää tuomareita ettei kaikkea sikaa puhallettu.Kankaanperän reikä pitäis tikata umpeen ja pistää puolenvuoden pelikielto.
- Tapparan miäs
Voi helvetti nyt täytyy keksiä äkkiä jotain että voitetaan Jyppi pudotuspeleissä.
- Tapparan miäs
Toivottavasti Valtrajuntit ei ota toista Suomenmestaruutta putkeen.
- JYPPIII
Tapparan miäs kirjoitti:
Toivottavasti Valtrajuntit ei ota toista Suomenmestaruutta putkeen.
Ihan sun mieliks vaan vois ottaa toisen perään.
http://www.youtube.com/watch?v=9NzbzLE7d5M
- Tapparan miäs
No ihan hyvä kappale mutta toivottavasti kuitenkin näin.
http://www.youtube.com/watch?v=akSgUjAULE4
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 53907
- 55650
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan64647Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43582Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik33553En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.32518Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk5513- 75457
- 37436
- 33435