Hämmästyny

pienissä häissä

Okei. Kaikilla teiniäideillä ja teini isillä menee pirun hyvin. Mistähän tonne baareihin tulee ne yhen illan hoitoja kaipaavat muijat ja penskansa unohtaneet jätkät jotka sitte perskännissä itkua tuhertaa ja rahattomuutta valittaa.

10

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyyris tyty

      Hyvä kysymys?

    • haloohei

      Ei teinit pääse baariin

      • pelimies 89

        Haloo haloo vaan! Teiniäidit pysyy teiniäiteinä vaik täyttääki 18 v.


      • oiolmjjmo
        pelimies 89 kirjoitti:

        Haloo haloo vaan! Teiniäidit pysyy teiniäiteinä vaik täyttääki 18 v.

        Kyllä ne kuule sitten on jo täysi-ikäisiä äitejä.


      • I:3
        oiolmjjmo kirjoitti:

        Kyllä ne kuule sitten on jo täysi-ikäisiä äitejä.

        Mut juuri yhdessä keskustelussa teiniäiti kovasti vänkäs, että 18- ja 19- vuotiaatkin on viel teiniäitejä. :O


      • iöä
        I:3 kirjoitti:

        Mut juuri yhdessä keskustelussa teiniäiti kovasti vänkäs, että 18- ja 19- vuotiaatkin on viel teiniäitejä. :O

        Ei ne ole. Kyllä se teini-ikä loppuu 18 vuoteen. 18 vuotias on aikuinen oikeuksineen ja velvollisuuksineen.


      • wertpoi
        pelimies 89 kirjoitti:

        Haloo haloo vaan! Teiniäidit pysyy teiniäiteinä vaik täyttääki 18 v.

        Eihän ne ole teinejä jos ne on yli 18. Miten ne silloin voivat olla teiniäitejä.


    • juurikin näin

      Niin. Ja paitsi että heillä menee pirun hyvin, niin myös rahaa tuntuu olevan ilman koulutusta ja ilman työssäkäyntiä tai pienipalkkaisella työllä niin paljon, että niillä ostellaan ja rakennellaan omia velattomia asuntoja, niillä ostellaan autoja ja käydään lomillakin aina välillä. Ja silti rahaa jää vielä ylikin :D
      Ainakin näiden keskustelujen perusteella.

      Aika jännä kun moni kouluttautunut ja lapseton sellainen, joilla on esimerkiksi 10 vuotta työelämää takana, niin heilläkään ei ole varaa kaikkiin noihin mainitsemiini asioihin. Normaalisti omistusasuntokin on ihmisellä velaton vasta joskus 30-35-40 ikävuoden vaiheilla.

      Mutta tietenkinhän nämä teiniäidit ja teini-isät ovat kaikki upporikkaita porhoja, jotka ilman koulutusta, ilman työkokemusta, ilman työtä tai sitten pienipalkkaisella työllä pyörittävät arkea ja talouttaan tuosta noin vain. :D

    • Missänoitaeeson

      Missä baarissa noita teinejä näkyy. Eihän teinejä pidä edes päästää baariin. Noissa molemmissa baareissa ostarin kupeessa näkyy vaan keski-ikäisii vetelehtijöitä.

    • kokokoko

      ..täällä taas joku mollaamassa meitä JOKAISTA TEINIäitiä.. itselläni ei ole aikaa eikä mielenkiintoa etsiä itseäni taikka seuraani baarissa..

      Sinulla sentään näyttää aika riittävän vain baarissa istumiseen ja teiniäitien bongaamiseen...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      85
      5010
    2. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      47
      3302
    3. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      100
      3230
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      199
      2463
    5. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      31
      2318
    6. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      133
      2029
    7. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      17
      1723
    8. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1656
    9. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1629
    10. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      180
      1624
    Aihe