Köyhät itkee käteinen kulkee

Käteinen

Siis, mitä valitatte köyhät.Hommatkaa kraka ja puku.Mulle se on aika hyvä eläke! Repikää siitä pellet !

4

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • § Jokainen on lain edessä tasaveroinen .Suomen perustuslain 19 § mukaan jokaisella on oikeus välttämättömään toimeen tuloon, revi itse kansan talouden laskiessa ja työttömyyden lisääntyessä eläkkeitä leikataan suomen lakien mukaisesti. valtion talous eli kansan talous on yhteistä vero rahaa miksi tulevaisuuden tasavaltiosta tehtäisiin rikollinen suomen perustuslakeihin viitaten sinun kaltaistesi elättämiseksi.Sanopa yksi hyvä syy ?

      • Minimi suoja työttömyyttä vanhuutta ja sairautta vastaan on kaikkien perustuslaillisten oikeuksien toteutuminen, eli niitä leikataan tasapuolisesti kaikkien eduksi. Henkilökohtaisesti kannatan suomen lain mukaista hallitusta politiikkaa ja valtiota eli virassa olevia tuomareita sekä suomen lakia noudattavia viran omaisisa.


      • TYHYMÄ !
        godfake kirjoitti:

        Minimi suoja työttömyyttä vanhuutta ja sairautta vastaan on kaikkien perustuslaillisten oikeuksien toteutuminen, eli niitä leikataan tasapuolisesti kaikkien eduksi. Henkilökohtaisesti kannatan suomen lain mukaista hallitusta politiikkaa ja valtiota eli virassa olevia tuomareita sekä suomen lakia noudattavia viran omaisisa.

        Et sä ymmärrä.Työttömyyskorvaus ei o su varten.Suomi on vapaa maa jokainen saa yrittää. Hei camoon ! Liity puolueeseen ? Vitun nysvääjä ? Lipponen aikoinaan sai kusetetua kokso Suomen kansas Cityn :)


      • TYHYMÄ ! kirjoitti:

        Et sä ymmärrä.Työttömyyskorvaus ei o su varten.Suomi on vapaa maa jokainen saa yrittää. Hei camoon ! Liity puolueeseen ? Vitun nysvääjä ? Lipponen aikoinaan sai kusetetua kokso Suomen kansas Cityn :)

        Suomen perustuslain 19§ mukaan jokaisella on oikeus välttämättömään toimeen tuloon. Suomen perustuslain 21 § mukaan jokaisella on oikeus saada asiansa käsitellyksi asianmukaisesti ja ilman aiheetonta viivästystä lainmukaan toimivaltaisessa tuomio istuimessa tai viran omaisessa. suomen perustuslakia on tässä yhteydessä lyhennetty sanoja tai asia sisältöä ei ole muutettu tieto lähde eduskunnan oikeus asiamiehen kanslian kantelun ratkaisu 2010


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      126
      4605
    2. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      200
      3825
    3. 209
      3105
    4. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      105
      2973
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      65
      2781
    6. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      116
      1560
    7. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      5
      1545
    8. 60
      1286
    9. Aitolehti Capital

      HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle
      Kotimaiset julkkisjuorut
      243
      1128
    10. MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka

      Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t
      Maailman menoa
      121
      1044
    Aihe