Jätkät on öljymiljonäärejä

Mustien autojen letka oli silmiinpistävä. Jätkät douppaa öljyllä. Millä hetkellä hyvänsä mullakin aukee. Mä en saa unta ku mä unelmoin kaikesta, mitä mäkin kohta saan kaikella sillä rahalla jota alkaa puskemaan tänne suuntaan.
296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kaunis kirjoitus, ei voi muuta sanoa. Johan tässä vanha herkistyy..

Äänestä
  • Samaa mieltä. Koskettavaa ja omalla karulla tavallaan - - herkkää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


oljyheikki kirjoitti:

Mustien autojen letka oli silmiinpistävä. Jätkät douppaa öljyllä. Millä hetkellä hyvänsä mullakin aukee. Mä en saa unta ku mä unelmoin kaikesta, mitä mäkin kohta saan kaikella sillä rahalla jota alkaa puskemaan tänne suuntaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu