http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/456360/Puolustusvoimat hankkii konekivaareja Venajalta
hahahahah
hahahhaha
hahahahah
ha
hahah
hahaha
hahahahah
hahahhaha
hahahahah
ha
hahah
hahaha
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Olemme vapaata Euroopan Yhdysvaltoja ja Amerikan Yhdysvaltoja!
CIA, Nato, Interpol, Saddan Hussein murhaaja on jo hirtetty. NL hävisi!
Kaikki vapaa maailma on yhtä! Suomi on maailman amerikkalaisin maa.
http://vimeo.com/markusrantanen/videos (Huippua parasta on Nato)
(Kaikki oikeat maat elvyttävät ja pitää elvyttää tällä hetkellä)
Koita ryhdistyä vielä pitää jaksaa vähän aikaa odottaa! Koittaa uusi huomen!
Rikosta Putinia ylläpidetään surmaamalla vastustajia kaikkialla maailmassa.
Putinilla tulee seinä vastaan. Hänen päänsä putoaa ja kansat vapautuvat.
Rikollinen kääpiö (kopla) miehittää Kiinan ja Euroopan väliä (ei vielä vapauteta).
Rakennamme sinne ikäänkuin autiomaahan tuotantolaitoksia ja ostavat ruokaa.
Ainoa ehkäisy siellä on vauvan tappaminen ja katulapset viedään ruoskittavaksi.
Siellä kuollaan hyvin aikaisin. Keskimäärin 60 vuotta aikaisemmin kuin Natossa!
Murhaaja Leninin patsaat räjäytetään. Pakkosiirretyt kerätään helposti Siperiaan.
Venäjäksi jää suppea alue Moskovan ympärillä. Pietari on varastettu meidän
Inkeriltä, siellä oli luterilainen seurakunta. Me vihaamme murhaaja Leniniä.
Johtajan toivomukset täytetään. Rakennamme sinne tuotantolaitoksia. Työ
tekee vapaaksi. Venäjä on hyvä sijoituskohde ja Kreml on varastettu lännen
kuningashuoneelta (siellä puhuttiin ranskaa). Putin on toistaiseksi nukkena.
Nato-herramme Niinistö ja Puheloinen ovat viemeässä Suomen turvallisuuden ja Suomen puolustuksen Nato-kytkyillään suohon.
Pulmasi on se, että Suomella ei ole minkäänlaisia Nato-kytkyjä:-)
Suomen presidentti on todennut, ettei Suomen liittyminen Natoon ole ajankohtaista!
Eikös ole hauskaa, että SINÄ tiedät Suomen kuuluvan Natoon, vaikka sitä ei tiedä Suomen johto, armeija tai edes Nato itse? Eikö olekin kummallista, että juuri SINULLE ainoana ihmisenä maailmassa on uskottu tämä tieto, jota kukaan muu ei tiedä? Vielä vähemmän uskoo:-)
Vapaussodan Tampereen Seudun Perinneyhdistyksen toiminnan tarkoituksena on vaalia Vapaussotaan osallistuneiden muistoa sekä kerätä ja tallentaa historiallista aineistoa Vapaussodasta. Yhdistys pyrkii huolehtimaan siitä, että Vapaussotaan liittyvät perinteet säilyvät ja leviävät yhä useampien kansalaisten tietoisuuteen. Vapaussodan Tampereen Seudun Perinneyhdistys on valtakunnallisen Vapaussodan Perinneliiton jäsenyhdistys.
Yhdistyksemme toimintaan kuuluu mm. kerhoiltoja esitelmineen sekä juhlia ja retkiä. Perinteiden vaalimiseen kuuluvat kunniakäynnit seppeleenlaskuineen vapaussotiemme muistopäivinä. Monikymmenvuotinen arvokas perinne on Tammisunnuntain kirkkojuhla tammikuun viimeisenä sunnuntaina Tampereen Tuomiokirkossa. Yhdistyksen ohjelmissa on myös Tampereen taistelut 1918 -kiertoajelu.
NATOn päälikön USA:n puolustusministeri Heil Henkelin sotaura alkoi komiasti. Hän pakeni välittömästi Kabulin puolustusministeriön bunkkeriin kun talibanit tekivät pikkuisen näytösiskun puolustusministeriöön, 10 kuollutta.
Todellisuus on paljon vaatimattomapi. Itsemurhamies räjäytti itsensä portilla kun ei sen lähemmäksi pääse! Kuolleista valtaosa oli sivullisia ja taleban piileskelee yhä vuorilla!
"Mr. Putin ja hänen salaseuransa (KGB:n perilliset)FSB"
"Katujätkä Putinin jokaista askelta seurataan postimerkin tarkkuudella."
Kyllä!
Kiinan ja Euroopan väli ei suinkaan jää murhaajalle kom itselle. Pitää
myös muistaa, että Nato sai Nobelin rauhanpalkinnon. Sinne pitää mennä!
Joo, ja jenkkilrhdistö kertoo vielä, että Hagel oli peloissaan.
Miksi olisi? Itsemurhapommimiehillä on niin monta seulaa edessä, että he eivät pääse edes lähelle. Aika epätoivoista touhua.
nato on kova sotilasliitto, rahaa kuluu, vuosia kuluu, sotilaita kuolee, uusia aseita se saa, mutta ei yhtään sotavoittoa.
nyt se on alkanut hävitä jo maailman köyhimmillekin maille tyyppiä afganistan, somalia jne.
kuka olisi uskonut että usa ja nato hyökkäävät jo timbuktuun, kohta varmaan naurusaarille ja sitten pääsiäissaarille.
Sotavoittoja sillä on kaksi eli Kosovo ja Libya.
Tappioita on nolla.
Kuka olisi uskonut, että kuinka paljon skeidaa jaksat jauhaa?
Kaikki on ihan vaan harjoitusta pahan rikollisen venäläisen miehityksen poistoon.