Katainen toiminut vilpittömästi ja kertoi asian jo puoli vuotta sitten Säätytalolla prpjektin tilaisuudessa.
http://www.iltalehti.fi/iltvuutiset/20130227020496618_v0.shtml
http://www.iltalehti.fi/iltvuutiset/20130227020496618_v0.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
heh heh rikosenuusija Katainen toiminut vilpittömästi. heh heh Roisto on roisto eikä muuksi muutu.
Et siis katsonut linkkiä.
Perus-Soini on roomankatolisen kirkon jäsen, siksi hänen on toteltava paavin käskyjä kadotustuomion uhalla, eli Persuja johdetaan käytännössä Vatikaanista.
Soini vain esittää vastustavansa Euroopan liittovaltiota, mutta todellisuudessa kannattaa, koska liittovaltion (uskonnollinen) hallinta on Vatikaanin tavoite.
Viimeisimmät uutiset alkavat paljastaa Soinin pelin politiikan ja vilpin.
>>Aikaisempien kyselyjen mukaan enemmistö suomalaisista kannattaa eurossa pysymistä, mutta vain vähemmistö liittovaltiokehitystä.
Raportin mukaan paine liittovaltiokehitykseen kuitenkin lisääntyy, sillä euroalueen kriisimekanismien ennustetaan jäävän ainakin osittain pysyviksi ja jäsenmaiden julkisen talouden ohjaus lisääntyy.
Tilaisuudessa kommenttipuheenvuoron pitänyt perussuomalaisten puheenjohtaja Timo Soini jakoi saman näkemyksen liittovaltiokehityksestä.
"En kannata liittovaltiokehitystä, mutta se on se, mihin tässä ollaan menossa pikkuhiljaa hivuttaen ilman keskustelua", sanoi Soini.
"Taloudellisessa mielessä se voi olla puolimielekäs juttu, koska elämme epävarmassa globaalissa maailmassa, jossa Amerikka, Kiina ja BRICS-maat nousevat. Mikä Euroopan osa siinä on? KYLLÄ !!! sitä kannattaa miettiä." >>
tämä oli kataisen selitys video ja kannattajathan uskoo tietenkin kaiken.
mutta voisitko panna pöytään faktaa ja näyttää videon säätytalon tilaisuudesta.
Myö menneisyysvaliokunnan kaverin kans käydään bissellä pari kertaa vuodessa kans.Vaelhdellan,kierellään, eikä tahdota muistaa asiosta mitään.Mutta on se kumma ett eduskunnassa lakimiehet sanovat ettei tarvitse kilpailuttaa ko hanketta,mutta mitekäs on Pulustusvoimien auto hankinnat ja julkiset hankinnat yleensä.
Trafissa kilpailutettiin työt Espanjaan. Kataisen kaverille hommat järjestyi hankintalain vastaisesti ilman kilpailutusta.
Jonkka tulle kertomaan että hyvällä veljellä vähän rapatessa roiskui, mutta oikein meni.
Voi palkata tuollaiseen tehtävään miehen joka örisee kadulla sekopäisenä alushoususillaan ja jonka poliisit korjaa pahnoille.
Jos palkaalla on tapan itsekin öristä kännissä ja kaatuilessa törmätä kukkapurkkiin?
Aloittanut aktiivisen keskustelun jo viime elkouussa. Katainen puhuu muuta ja tekee toista. Kyllä vitttuttaa tälläinen saisse tyyppi
Taustapeilissä (Pyöreä pöytä) puolustettin Kataista (jopa nuo ei-kokoomuslaiset) . Ohjelma ei ole vielä Ylen areenassa, mutta tulee uusintana lauantaina 02.03.2013 klo 12,15
Taustapeili - Pyöreä pöytä.
YLE Radio Suomi 12.15 - 12.45
Pyöreän pöydän väittelyyn aiheensa tuovat ruodittaviksi Mika Pantzar, Pekka Seppänen ja Olavi Uusivirta. Puhetta johtaa Pauli Aalto-Setälä. Twitterissä #pyöreäpöytä Kotisivu: yle.fi/taustapeili
Myö ei jouveta peruutupeiliä kuuntelemaan.Menneisyys valiokunnan kanssa.Männä viiikolla käötiin lapissa hiiteleen ja mietiin kovasti näetä entisiä ja nykysiä ministereitä samat kotkeet näkyy olevan niin entisillä ku uusilakin.Tulevana viikoloppuna valiokunnan kans mennään paekkalliseen pupiin soekeen pöyvän ääreen miettimään menneisyyttä uuvestaan sinne tulloo oekeen päteviä tutkijoeta ja dosetteja miettimään oekeen pöyvän ääreen.aamuyön tunneilla menään syömään paekalliseen rilliin hevospurkerilaesia.
Suomella on hyvä pääministeri
Vedää kädeet saataanan mulkkku
Meillä on taparikollinen Katainen pääministerinä. Tutkijaliittokin tuomitsi menettelyn.
Jos eläisimme oikeusvaltiossa Katainen lentäisi pihalle päin kukkapurkkeja.
väärentäjäkö joskus ollut rehellinen
http://jyrkikatainenvalhe.blogspot.fi/2012/03/onko-jyrki-katainen-rehellinen.html?spref=fb
Jykä vain hiukka junaili saadakseen asian etenemään toivomallaan tavalla. Ei siitä nytb kannata nostaa elämää suurempaa mölyä. Kaikki on suhteellista pojat, kaikki!