Porin keskustan halvin lounas?

Missä olis porissa keskustassa halvin lounas?
5344
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Oliskohan PORIN SEUDUN TYÖTTÖMÄT
Kolme euroa hintana.

Äänestä

Kais se riippuu paljolti siitä että mitä haluaa lonaaksi syödä. Muutamasta kepappipaikasta saa ihan ok kokoisen kebapin 5.5-6 eurolla lounasaikaan, grilliltä tuplaporilaisen suunnilleen vitosella..Jos sitten tarkotetaan ns.seisovaa lonaspöytää niin lienevät halvimmillaan joku 7.5 euroa mut helposti sen 8-8.50. Nuokkarin cafessa isohko lounasannos salatteineen ja juomineen on vaan 6 euroa ja ihan hyvä sekin, kannattaa katsoa ruokalista etukäteen päivän setti. Välillä 6 eurolla saa 10 euron arvoisen sapuskan ja toisinaan 3 euron. Rouva Mäkinen myy satakunnankadulla edullista ja hyvää kotiruokaa (huom, oikeaa kotiruokaa) se on tosin jo kauempana kesustasta.

Äänestä

City pubi.

Äänestä

CityPub

Äänestä

Lounaspaikka Pohjoispuistossa Pikapala, Papun kuuluisa noutopöytä joka päivä klo 9-22.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


45567 kirjoitti:

Missä olis porissa keskustassa halvin lounas?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu