Persuilta löytyy ministeriainesta!

Soini ja Halla-aho Suomea pelastamaan, ei tästä muuten mitään tule.
864
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Soini pääministeriksi. Halla-aho presidentiksi. Soini on Suomen kansan syvien rivien poliittinen johtaja. Halla-aho on Suomen kansan syvien rivien arvojohtaja.

Äänestä
  • Saataisiin Halla-Ahosta aito sivarikäpykaartilainen puolustusministeriksi. Haglundilla sentään oli lääketieteellinen este olla käymättä inttiä, mutta Halla-Aho oli lintsari ja pelkuri

    Äänestä

PERUSSUOMALAISTEN PELKO ON VIISAUDEN ALKU se näkyy mm. siinä
että monikulttuuri-lässy on kadonnut poliitikkojen puheista

Ilman tohtori Jussi Halla-ahon esiitymistä ja tietenkin Soinin sinnikkyyttä
olisimme edelleen antirasistien eli taistolais-nostalgikkojen
virkoja hamuavien imaamien pelinappuloita:

KESKILUOKKA JOUTUISI MAKSAMAAN SEKÄ HALOSEN ETTÄ KATAISEN
JA NÄIDEN SUOSIKKIEN PALKAT (vrt. koulujäkäymätön Biaudet) JA JOS JOTAIN
YLI JÄISI
SE JAETTAISIIN HALLITSEMATTOMAAN MAAHANMUUTTOON
JA PERHEIDEN YHDISTÄMISEEN

Juho Eerolan palstalta

http://juhoeerola.wordpress.com/2013/01/14/rasismikirjoitus/#comments


Olen työskennellyt 11 vuotta Kotkan maahanmuuttajapalveluissa. Oli yllättävää huomata, kuinka samoista syistä, mutta eri puolilta maailmaa Suomeen muuttaneet henkilöt saattoivat suhtautua toisiinsa hyvinkin vihamielisesti. Iranilaista ja valkovenäläistä turvapaikanhakijaa ei voinut majoittaa samaan huoneistoon, koska valkovenäläinen ”saastutti” oikeauskoisen jääkaapin vääräuskoisella ruokavaliollaan.

Äänestä
  • Sanovat, että minullakin on linjat kunnossa? En sitten tiedä...

    Äänestä

  • Kurvikas persu kirjoitti:

    Sanovat, että minullakin on linjat kunnossa? En sitten tiedä...

    Guarda tus lineas on perussuomalainen linja, valvo rajojasi ja painoasi

    Äänestä

Mikko Vainio olisi paras vaihtoehto pääministeriksi. Nyt on syytä tehdä hallintoon nuorennusleikkaus ja Mikko Vainio on valmis kantamaan vastuun.

Dynaamiseksi aisapariksi olisi hyvä saada Pentti Kettunen, joka voisi ottaa kantaakseen valtiovarainminsterin salkun. Puolustuministeriksi on sitten tarjolla todellinen asiantuntija, reservin sotamies Pentti Oinonen. Sisäministeriksi saadaan ministerikokemusta omaava Raimo Vistbacka. Kulttuuriministeriksi juoksee varmoin askelin Julma Juha Väätäinen. Sosiaalliministeriksi valitaan Lea Mäkipää ja liikenneministeriksi Anssi Joutsenlahti.

Niin, mihin se Soini pitäisi laittaa? Ulkoministeriksi, jos terveys suinkin kestää.

Äänestä

PUOLET PERUSSUOMALAISISTA KANSANEDUSTAJISTA TOHTOREITA.EDUSKUNNAN AKATEEMISIN PUOLUE JO VUODESTA 2003. Kaatakaa valehtelija Jykä Katainen.

Äänestä
  • >PUOLET PERUSSUOMALAISISTA KANSANEDUSTAJISTA TOHTOREITA.EDUSKUNNAN AKATEEMISIN PUOLUE JO VUODESTA 2003. Kaatakaa valehtelija Jykä Katainen.

    Ethän trollaa tyhmästi? ;)

    Mutta kyllähän perussuomalaisista tohtoreita löytyy mm. Jussi Halla-Aho, Jussi Niinistö ja Lauri Heikkilä, että eipä taida hallituksestakaan noin yht`äkkiä ajatellen löytyä enempää? (Stub, Risikko ja Tuomioja)
    Löyttyy myös paljon maistereita, ainakin pari kandia (Lohela ja Saarakkala) ja dibloomi insinööri Ville Vähämäki jne.

    Mutta kuten perussuomalaisten äänestäjissä, niin myös edustajissa on tietenkin paljon myös tavallisia keskiasteen koulutuksen saaneita duunarien edustajia ja se on mielestäni hienoa, että saadaan tunnetusti älykästä maalaisjärkeä myös mukaan päätöksetekoon ja ajamaan heikomassa asemassa olevien ihmisten asioita, joita voivat tietenkin kyllä ajaa myöskin akateemisesti koulutetut, kuten perussuomalaisten ideologiaan kuuluukin ja näin myös tothtorimme ovat tottuneet ajattelemaan.

    Perussuomalaisten eduskuntaryhmä on mahtava leikkaus suomalaisesta yhteiskunnasta ja ei ihme jos kuljetaan voitosta voittoon vaali vaalilta. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hajoitusvaalit syksy kirjoitti:

Soini ja Halla-aho Suomea pelastamaan, ei tästä muuten mitään tule.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu