Uusi Maailmanjärjestys kiristää otettaan Hesarista

Puhevalta voi mennä

Suomen laajalevikkisin päivälehti Helsingin Sanomat kaventaa entisestäänkin näkökantaa jonka läpi uutisia lehteen saakka valikoidaan ja päästetään. Sanoma Oy valjastetaan entistä tiukemmin ”Uuden maailmanjärjestyksen” viestinviejäksi ja kansalaisten mielien tavuttelijaksi ja muokkaajaksi.

”Antti Herlinistä Sanoman hallituksen puheenjohtaja.
Sanoman hallitukseen nousee myös kauppatieteen
tohtori Mika Ihamuotila.”
http://www.hs.fi/talous/Antti Herlinistä Sanoman hallituksen puheenjohtaja/a1362105669991

Näistä Antti Herlin on Trilateraalisen Komission eli ”Uutta maailmanjärjestystä”´ edistävän ryhmän jäsen. Trilateraalisella komissiolla on kiinteät suhteet toiseen pankkiirivetoisen Uuden Maailmanjärjetyksen ajajaan, eli Bilderberg ryhmään.

”Trilateral Comission, Europe Region”
http://www.trilateral.org/go.cfm?do=Page.View&pid=11

”Trilateralism” (Googlessa luettavissa oleva kirja)
http://books.google.fi/books?lr=&id=IaKm2H-7FQoC&q=

Toinen Sanoman hallitukseen valittava henkilö Mika Ihamuotila on vuorineuvos Jaakko Ihamuotilan poika.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Jaakko_Ihamuotila
Jaakko Ihamuotila on ollut kutsuttuna vierailijana Bilderberg-kokouksessa v. 1994. Mika Ihamuotila on kotimaisen Vapaamuurariliikkeen jäsen.

Näistä Hesarin uusista nimityksistä voi aika helposti arvata että lehti ei tule ainakaan vähentämään Perussuomalaisiin kohdistuvaa nälvintäänsä.

Hesarille on myrkkyä kaikenlainen kansalaisten ajattelu joka kyseenalaistaa esimerkiksi Euroopan Liittovaltion muodostamisen järkevyyden.
EU-Liittovaltiota tullaan käyttämään käsikassarana, etenemisessa kohti ”Uutta maailmanjärjestystä”. Se asiana tarkoittaa koko maanosan laajuisten sotakoalitioiden muodostamista ja niiden varustamista järeällä, ydinaseluokan aseistuksella.

Uusi Maailmanjärjestys on tehnyt Hesarin kautta Suomessa nyt viimeisimmän media-alan siirtonsa. Kansalaisten kannattaa olla valppaana jatkuvasti.

Kansalaisen vapaus ja puhevapaus ei ole mikään itsestäänselvä asia. Se voidaan Euroopassakin menettää koska tahansa. Sääntöjen rikkojan rangaistuksena käytetään myös kuolemantuomioita.

13

264

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pravda tuleen

      älä lue pravdaa kuse sen päälle

    • Herlin Harlin Oy

      sitä tämä homma nykyään on :@

    • HS nälvintä

      >> lehti ei tule ainakaan vähentämään Perussuomalaisiin kohdistuvaa nälvintäänsä.

      Tuohon asiaan voidaan kyllä luottaa. Tässäkin Hesari on otsikoinut Pellervon Taloudellisen tutkimuslaitoksen tutkimusta koskevan uutisointinsa nälvähtävästi "tilaustutkimukseksi":

      "" Perussuomalaisten tilaustutkimus: Paine liittovaltiokehitykseen lisääntyy""
      http://www.hs.fi/politiikka/Perussuomalaisten tilaustutkimus Paine liittovaltiokehitykseen lisääntyy/a1362105657942

    • avaa silmäsi

      persut ovat valeoppositio joka ei halua irti EU;sta

    • Selkäet Psuomalaiset

      > persut ovat valeoppositio joka ei halua irti EU;sta

      Onko tosiaan noin?? Luettelepas ne Eduskunnan puolueet jotka ovat selkeästi sanoneet kannattavansa kansanäänestystä EU-jäsenyydestä.

      Voin tulla avuksesi tämän verran

      1. Kokoomus, vastustaa kansanäänestystä
      2. SDP, vastustaa kansanäänestystä
      3. RKP, vastustaa kansanäänestystä
      4. Vihreät, vastustaa kansanäänestystä
      5. Vasemmistoliitto, vastustaa kansanäänestystä
      6. Kristilliset, ei sano juuta eikä jaata
      7. Keskusta, jahkailee äänestyksen mahdollisuuden kanssa
      8. Perussuomalaiset, Puheenjohtaja Soini on ilmoittanut että jos hänestä tulee pääministeri, Suomi ja suomalaiset saavat kansanäänestyksessä päättää EU ja EURO-jäsenyydestä.

    • Pari selvennystä

      > ei Soini esim mainosta kansalaisaloitetta jolla saatais se ***** äänestys

      Onko jossakin luvannnut alkavansa mainostaa tuollaista? Koko "kansalaisaloiteten" ideanahan on saada 50.000 allekirjoituksellä saada kansanäänestyksen asia Eduskuntaan *harkittavaksi* lakialoitteeksi.

      Kellä tahansa kansanedustajalla, ja myös Soinilla on samaan asiaan oma kansanedustajan oikotiensä. Kansanedustaja voi milloin tahansa tehdä lakialoitteen, mistä tahansa asiasta. Vaikka kansanäänestyksestä EU-jäsenyydestä.

      Siinä mielessä on hiukan outoa odottaa että Kansanedustaja Soini alkaisi kampanjoida tuollaisen addressin puolesta.
      Addressin jolla saataisiin tehtyä sama asia jonka kansanedustaja voi helposti tehdä muutenkin.

    • Kusetus yltyy?
    • Arkaa aihetta

      Täältä on taas loppupäästä hävitetty useita viestejä jotka näkyivät vielä eilen illalla.

      Härskiyksiä ei ollut yhtään, oli vain valotettu mediayhtiöiden taustalla pyörivän hämäräkerhon tekemisistä.

    • NWO:n agentti

      Heh heh heh me voitamme aina.

    • Liittovaltion pakko

      > Tiellä kohti EU-liittovaltiota
      > Kansainvälisillä pankkiireilla on siis suunnitelmansa Euroopan varalle.
      > Suunnitelma on luoda Eurooppaan liittovaltio, jonka johtoon he asettavat
      > omat miehensä.

      Suomessa monilla ryhmillä, esimerkiksi Nuorten Vihreiden porukoilla on sellainen käsitys että EU-Liittovaltioon mentäessä "neuvotellaan hyvät ehdot Suomelle".

      Muun muassa sellaiset ehdot että Suomi kuten kaikki muutkin maat voivat myöhemmin halutessaan erota Liittovaltiosta. Jos vaan jonkin maan kansalaiset niin päättävät.

      Tällaista neuvottelumahdollisuutta ei vaan Suomelle ole eikä sitä tule. Myöhemmin eroaminen ole enää mahdollista. Esimerkiksi yksikään osavaltio ei voi erota USA:n liittovaltiosta, koska pelkkä hankekin osavaltion eroamisesta on perustuslaissa määritelty laittomaksi teoksi.
      http://uk.answers.yahoo.com/question/index?qid=20100921135421AA9w36U

      Jos vaikka Texas haluaisi erota, sen ainoa keino olisi käydä omilla paikallisilla sotavoimillaan sotaan koko USA:n Liittovaltion armeijaa vastaan.

      Vahvat intressipiirit ja voimat ajavat Suomea EU-Liittovaltioon tälläkin hetkellä. Nuo eivät joko lainkaan piittaa tai niillä ei ole harmainta hajuakaan kuinka kallisarvoisen asian ne ovat noin vain luovuttamassa pois. Ja kuinka peruuttamaton asia on kyseessä.
      Monet Liittovaltion tuomat, esim sodankäynteihin liittyvät pakkoasiat voivat olla todella pahoja asioita Suomelle.

      • pahalta tuntuu

        Suomi on kaivosmaana kamalampi mitä Gongo tai joku banaanivaltio.

        Sitä se monokapitalismi teettää että menee kämpät ja maat alta.

        Seuraavaksi suomesta aletaan omimaan/pöllimään puhdasta pohjavettä.


    • von Münchausen

      Juuri viimeviikolla HS:n päätoimittaja kirjoitti miten tärkeätä on että demokratiassa on vapaa lehdistö!
      Meinasin revetä mutta ihan vain joidenkin kiusaksi en sitä tehnyt ;)

    • Hs päätoimittaja Mikael Pentikäinen on rikollinen, hän julkaisee valheellisia uutisia ja ei kerro uutisissaan totuutta. HS pää toimittajalle on toimitettu kopio eduskunnan oikeus asiamiehen kanslian ratkaisusta mikä on yhtenä todisteena suomen oikeuslaitoksen rikollisuudesta yhdessä yli 5 ministerin rikoksen kanssa. Joka tuomittiin court of justice human right's marraskuussa 2011.

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      49
      956
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      15
      848
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      788
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      717
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      654
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      599
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      596
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      169
      536
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      530
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      56
      487
    Aihe