Onko totta että eduskunnssa on taas jonkun tyhmän asian takia nimilista , kierrossa eli lakialoite turhistarhauksen kieltämisestä.
Ollu vähän puhetta että vuona 2020 oltas jo sivistysvaltion kirjoissa ja kun me päästiin sentää 1995:n EU niin pitäisi kantaa vastuu ja olla luottamuksen arvoinen.
Saadaan piste viimeinkin sille eläinrääkkäys elinkeinolle. Tosi tyhmä asia surkkistarauu
Ollu vähän puhetta että vuona 2020 oltas jo sivistysvaltion kirjoissa ja kun me päästiin sentää 1995:n EU niin pitäisi kantaa vastuu ja olla luottamuksen arvoinen.
Saadaan piste viimeinkin sille eläinrääkkäys elinkeinolle. Tosi tyhmä asia surkkistarauu
Vastaukset 5
Vanhimmat
On se aivan totta. Ja siitä seura, että alamäki jatkuu Pohjanmaan lakeuksillakin.
On se surullista muuta alkutuotantoa sentään puolustetaan.
- maitotilallisia
- lihan tuotantoa
- vilelijöitä
- peruna juurekset
- kasvitarhat
- siipikarja
- kalatalous
Noistahan on monet nosteessa.
Valtaosa kuluttajjista ovat käytännössä varmasti halukkaita maksamaan muutama kymmntö centtiä/kg lisää.
Nahkurin orsilta navettaan
Turkistarhaus on turhaa. Sen tarkoituksena on vain tuottaa naisten turhamaisuutta korostavia "vaatteita". Nainen voi pukeutua yhtä hyvin toppatakkiin.
Viherpiipero taas omiaan laukoo.
Vihreät selittäkää!
Miksi Homppeli-Håkan ja Lesbo-Leena väittää että eivät ole tasa-arvoisia mun kanssa?
Mielestäni ollaan Håkanin kanssa täysin tasa-arvoisia.. en minäkään saa mennä Naapuri-Raimon kanssa naimisiin,mutta Naapuri-Pirkon kanssa saan.. ihan samoin saisi Homppeli-Håkan.. siis aivan tasa-arvoisesti!
Mutta meillä kaikilla on säännöt jota tulee noudattaa,ja niitä ei halut saa määrätä!
Ei lauo omiaan vaan turhistarhaajajuntteja.
Asianne edistyy omasta pyynnöstänne nopeutetusti.
Sinullahan on morsian naapurin navetassa.
Ole varovainen ettet saa mitään tautia.
Eläinrääkkäyselinkeinot ulkoistetaaan Kiinaan:
Valtio tarjoo eläinrääkkääjille menoliput.
Onnistuuko eläinten kuljetus: