Riivatut

Kuinka paljon mahtaakaan Helsingissä olla ns. riivattuja, kun Kallion kirkossakin niitä oli noin 100 henkeä yhdessä illassa.
Kyllä kai niitä on jos huumeita, lääkkeitä ja kaljaa vedetään naamriin pää täyteen.Vähemmästäkin ihminen riivantuu ja aivot kalkkeutuu.
351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

RIIVATTU on KIRKON KEHITTÄMÄ SANA, jolla pelotellaan tyhmiä jäseniä. Tehokas tapa, kuten myslimailman opi.

Kalliossa esiintyvä nais KIIHOTTAJA ja huijari saa paljon RAHAA, kun uskonnossa oleva "almu" ja paremmin "ane" mahdollistaa tehdyn SYNNIN pois ostamisen.

Säälittävää, et suomessakin voi moinen HUIJARI toimi vapaas VERO varoin rakennetuissa tiloissa. Ihmeteko on MAKSULLINEN, elikkäs ei sinne alttarille voi mennä kuka haluu vaan ennakkoon sovitut esiintyy.

KESKIAIKA ja noidat on oikea aikakausi, minne tuokin eukko kuuluis.

Amerikassa on satoja, ellei tuhansia vastaavia teatteri esityksiä, jossa joku paranee. Samoilla seuduilla olevat koulut EI OPETA evoluutiota ja jos siitä menee TURISTI sanomaa, seuraa välittömästi vaimennus ja poisto paikalta. Jopa pahoinpitely kyydityksen kanssa.

Jos jumala tai muu iso pyhyys olisi OLEMASSA mailma olis joko HÄVITETTY ajat sit tai KORJATTU. Korjatussa mailmassa olisi vain YKSI uskonto, mikä ei olisi myslimi. Jokin hashas pottelun harmonia, missä olisi vähän ihmisiä. Kaikki olisivat onnellisia harmoniassa. Hashas olisi pakollinen heti nuoruudesta asti. Ihmis parat lisääntyisi kuten tykkäisivät, koska kukaan ei pyhyydessään vastustaisi sutinaa. Lapsia tulis vain NEITSYYS Marian tavoin, eli seniili mihiä olisi vain olemassa neitseiden naisten lisänä.

Satuja on siis paljon ja niitä nimitetään yhteisesti uskonnoiksi. Jotka on massan hallita työkaluja.

Äänestä

Silloin kun se muuan paholaisen pirun naamalla voitti euroviisut, niin Helsingissä Senaatintorille oli kokoontynyt peräti 100.000 riivattua huutaamaan ja ylistämään pirulle.Mielestäni tämä, jos mikä oli nimenomaan riivattua joukkoa.Siltä ainakin minusta tuntui.
Vasta viikko sitten tuo sama piru oli telvisiossa.Olin järkyttyä.Kuinka voidaan sellaista tuoda kuvaruutuun. Ihan hirvitti,oli nopeasti pakko sulkea televisio, ettei tulisi riivatuksi. Ei tuo ainakaan normaalia ollut.

Äänestä

Riivattuja tai ei, niin ei me ihmiset olla missään suhteessa täysjärkisiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuulostelija kirjoitti:

Kuinka paljon mahtaakaan Helsingissä olla ns. riivattuja, kun Kallion kirkossakin niitä oli noin 100 henkeä yhdessä illassa.
Kyllä kai niitä on jos huumeita, lääkkeitä ja kaljaa vedetään naamriin pää täyteen.Vähemmästäkin ihminen riivantuu ja aivot kalkkeutuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu