http://www.iltalehti.fi/ruoka/2013030316741526_ru.shtml
Miksi maitoakin pitää roudata maahan ulkomailta, kun suomen maasta saa puhdasta Valion maitoa ja muita laadukkaita maitotuotteita ?
Serbialaisesta rehumaissista peräsin tuo eli siellä on ketjut sekaisin. Sitä parempi, mitä lyhyempi ketju. suosi suomalaista työtä ja laatua.
Suomen maaperää ei liika väestölläkään ole vielä sotkettu kuten monia muita maita.
Ulkomailta tuodaan myrkkymaitoa
5
50
Vastaukset
- Rainbow=Syöpämyrkkyä
Tämän päivän valhe on se, ettei rainbow-maito ole peräisin juuri niistä lehmistä, joita on ruokittu syöpää aiheuttavalla homeisella rehulla.
Myöhemmin sitten paljastunee, että löytyy sitä syöpää aiheuttavaa myrkkyä siitäkin.
Bisnes on bisnestä. Saksasta rahdataan syöpää aiheuttavaa maitoa ja kidutettujen eläinten lihaa. Koska höntit suomalaiset niitä ostavat.- näin se menee
Joo eiköhän ole niitä esimerkkejä tarpeeksi, kun on jossain muualla todettu olevan jotain saastaa, niin kas kummaa sitä onkin laajalti ja monissa maissa.
Niin se vaan on, että suomalainen elintarvike on turvallinen. Itse olen tällainen Elovenan, Fazerin, Valion, saarioisen ym:n oikeasti ja kokonaan suomalaisten tuotteiden sotekija.
Mitä enemmän suosimme kotimaisia tuotteita, sitä varmemmin selviämme tulevaisuudessa. - Suoraanpuhuja
Ulkomaalaiset juustot on tehty ulkomaalaisesta maidosta. Kauppojen tiskeissä on kymmenittäin saksalaisia (siis Saksassa valmistettuja) juustoja. Ilmeisimminkin käytetty saksalaista maitoa. Juusto on tiivistettyä maitoa. Homemyrkkykin tiivistetyssä muodossa? Mutta kun on niin edullista!
- Huh huh...
Suoraanpuhuja kirjoitti:
Ulkomaalaiset juustot on tehty ulkomaalaisesta maidosta. Kauppojen tiskeissä on kymmenittäin saksalaisia (siis Saksassa valmistettuja) juustoja. Ilmeisimminkin käytetty saksalaista maitoa. Juusto on tiivistettyä maitoa. Homemyrkkykin tiivistetyssä muodossa? Mutta kun on niin edullista!
Jos haluaa terveenä pysyä niin ei kannata käydä saksalaisten kaupassa ostamassa saksalaisia meijerituotteita.
- hiljaa...
No, minä ostan valion Hilja-maitoa, jota ei ole homogenoitu. Miksi se on kalliimpaa kuin homogenoitu maito, vaikka vähemmän prosesseja periaatteessa? Eli vie vähemmän käsittelykuluja. No, parempaa se selvästi on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1063781Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1201050
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.131963- 57933
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837