Iltalehti 2.3.2013 uutisoi, että SDP:n eurparlamentaarikko Mitro Repo olisi tammikuussa 2013 ajanut Espoolaisen alakoulun vieressä olevalla kapealla tiellä, jossa on 40 kilometrin tuntinopeusrajoitus poliisin tutkaan 68 kilometrin tuntinopeutta.
Mitro Repo sai teostaan 16 päiväsakkoa, mikä hänen tuloillaan tarkoitti 1680 euron sakkoa (105x16). Jos nopeutta olisi ollut 8 kilometriä enemmän, ajokortti olisi otettu pois.
Vitsipappi Nitro kaahaili lasten koulun vieressä
5
127
Vastaukset
- J.O.Kutoinen
Rahan pitää liikkua. Kun Suomi nettomaksajana maksaa enemmän, mitä pystyy takaisin kotouttamaan, niin toivon hartaasti, että "Vitsipapin" sakkorahat valtion kautta kierrätetään nettomaksusuoritteina Brysseliin, josta maanviljelijä "Nalle" kotouttaa ne takaisin maataloustukina.
- Isä-Mitro fani
Ei kovin korkeat ole nuo Mitron nopeudet vertaitluna kokoomuksen EU-naismepin umpitunnelissa kaahailuun. Että se siitä, harva se selvipäinkään noudattaa noita nopeuksia, vallankin hiljaisena aikana. Moni maksaa sakot mielellään ihan sen takia, että ehtii sovittuun tapamiseen. Isä-Mitrolla on vientiä joka paikkaan, hän on oikeasti SDP:n vientituote ja hyvä sellainen. Vetää ihmisiä puoleensa, kuin hunaja mehiläisiä. Voi, että! Itsekin olisi monesti kaivannut Isä-Mitron hipaisuja ja leppoisaa hymyä. Tällä planeetallamme voikin tassutella noin hyviä miehiä.
- hei me kähmitään
Eli sun mielestä on ihan oikein vaarantaa lasten turvallisuus ajelemalla huomattavaa ylinopeutta koulun lähistöllä. Kukaan nainen ei tykkää kähmijoistä eikä puristelijoista. Taidat olla poikkeava tai siis poikkeava demari.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/yle-mitro-revon-kaytos-naisia-kohtaan-hammentaa---kahmii-niin-paljon-kuin-kehtaa/2011/11/1447324
- äly hoi, ymmärrys...
Isä Mitro ei puristele tai kähmi, vaan enkelimäisesti siivillä sipaisten koskettaa. Isä Mitrolla on silmät päässä ja taatusti hän ei autollaan vahingoita vallankaan lapsia tai ketään muutakaan.
- hei me kosketellaan
Ei savua ilman tulta ja sitäpaitsi Mitro jopa pyysi temppujaan anteeksi. Eli Mitro saa ajella vaikka satasta lasten seassa, kun ei vahingoita lapsia? ootko vähän pimee??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 153960
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial21625Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1061587Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2251085Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221068- 124881
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2836Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29817- 10805
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks45789
