Kommunismin voittokulku huipussaan.
Pohjois-Korea ja Kuuba malliesimerkkejä.Palkka keskiverto jopa 20E kuussa.
Jalta henkilöauto neukkulasta oli huippumerkki.
Demokratia toimii paremmin kuin lännessä Valta suoraan lähisuvulle.
KOM
Kupru3
1
115
Vastaukset
- TeurastajaStalin
Kommunisti on järkyttävän typerä ääliö. Työ on perseestä ja työläisyys on perseestä.
Kuka haluaa tehdä töitä jossain kommunistisessa systeemissä. Ei kukaan. Sitten aletaan ampumaan toisiaan ja kuulustelemaan kuka on tehnyt ja kuka ei sitten taas ammutaan työläisiä. Kuka haluaa elää työleirillä koko elämänsä. Ei varmaan kukaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585080
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544582Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224519Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2961737- 901404
- 811368
- 2281328
- 3061025
- 199950
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50850