Kuinka työssäkäyvä henkilö voi omistaa lemmikin? Töissä kun yleensä ollaan se 8 h päivässä niin kuka hoitaa lemmikin sillä aikaa? Onko teillä aina joku hoitaja vai viettekö lemmikkinne hoitoon johonkin?
Lemmikin omistajat
3
233
Vastaukset
- niin.
Puhumattakaan työttömistä. Eihän heillä ole rahaa lemmikin pitoon ja arveluttaviakin ovat kun eivät töissä käy. Tai eläkeläiset. Nehän voivat kupsahtaa koska vain ja eläin jää heitteille.
- yksin eläin
helpoin ratkaisu on laittaa koira päiväksi tarhaan jossa on lämmitetty koppi.
Toisaalta, voi tehdä diilin että joku naapuri käy päiväpissa-lenkin tekemässä. Ja kyllä se koira sellaiset 9 tuntia yksinkin pärjää.
Pienen koiran voi otettaa myös tekemään tarpeensa hiekkalaatikkoon,kuten kissan. Kissojen kohdallahan ei ole ongelmaa, kun niillä on sisävessä. Yksin olessa eläimet yleensä nukkuvat tai harrastavat kodin uudelleensistusta.
Mitä eläkeläisten kupsahdukseen tulee, niin se kupsahdus voi koskea ketä vaan. Kuka päiviensä luvu tietää. Ja esim autokolarissa voi mennä koko perhe kerralla.
Siksi onkin hyvä varautua kuolemaansa ja tehdä testamentti jossa määrää eläintensä hoidon. Jos jättää elikot eläinsuojelyhdistykselle, kannattaa saman tein määrätä joku rahasumma niiden hoitoon. Kylläse perikunta ja sukulaiset vähemmälläkin pärjää.
Omalta kohdalta koko omaisuus menee eläinsuojelulle, kissan ja koiran myötäjäisinä - Spongophorus
Sinun olisi ehkä kysymystäsi rakentaessa miettiä, mitä muita lemmikkejä kuin kisuja ja koiria ihmiset pitävät lemmikkeinä. Lemmikkejä kun on muitakin kuin vahvasti ihmisten seurasta ja huomiosta riippuvaisia lajeja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242391Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3441987Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä251866Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o101663Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581478Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121022Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181009- 63865
- 55850
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?2808