Suomessa.
http://www.makuja.fi/artikkelit/1716664/ajankohtaista/50-000-pakettia-paivassa-suomalaisten-himo-ihmetyttaa-euroopassa/
Minua tuo ihmetyttää. Itse en syö sitä jokapäiväisenä herkkuna enkä useinkaan edes. Harvoin tulee ostettua, kesällä ehkä useammin, kun on lämmintä. Mutta ei talvella, syksyllä eikä keväällä kovinkaan usein. Sitä paitsi se on kallista. Kenellä on varaa arkisin syödä jäätelöä? Jos yksi paketti maksaa 2 euroa, se on viikossa 14 e. 4 vk:ssa eli n. kuukaudessa 56 euroa. Ja herkuttelijat eivät varmaan osta aina edes sitä parin euron pakkausta, vaan kalliimpaakin. Lisäksi muutakin täytyy syödä, joten ruokalaskusta taitaa tulla aika iso.
http://www.makuja.fi/artikkelit/1716664/ajankohtaista/50-000-pakettia-paivassa-suomalaisten-himo-ihmetyttaa-euroopassa/
Minua tuo ihmetyttää. Itse en syö sitä jokapäiväisenä herkkuna enkä useinkaan edes. Harvoin tulee ostettua, kesällä ehkä useammin, kun on lämmintä. Mutta ei talvella, syksyllä eikä keväällä kovinkaan usein. Sitä paitsi se on kallista. Kenellä on varaa arkisin syödä jäätelöä? Jos yksi paketti maksaa 2 euroa, se on viikossa 14 e. 4 vk:ssa eli n. kuukaudessa 56 euroa. Ja herkuttelijat eivät varmaan osta aina edes sitä parin euron pakkausta, vaan kalliimpaakin. Lisäksi muutakin täytyy syödä, joten ruokalaskusta taitaa tulla aika iso.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Ei ole itselläkään varaa. Jos jollain on, ei se minulta ole pois. Syökööt!