Käteiselle 10 % Himasen 700.000 ekusta

Himanen on kustantanut Käteisen USA:n matkan ja tarjoilut sekä kaikki kulut. Jollei tämä ole korruptiota niin mikä sitten?
15170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Noin mäkin luin tuosta. Siis todella törkeää.

Äänestä

molemmat saunan taa, käteinen ja himanen

ei vittu en hyväksy tämmöstä

Äänestä

ja katainen vastaa ettei voi ottaa vastuuta himasen antamasta lahjuksesta ,täytyyhän se kansan ymmärtää, katainen ei rehtinä tiedä kuinka tämä asia häntä koskettaa..ja jos siellä nyt muutama kymppitonni lipsahti hänen tililleen en voi taata onko se minun rahaani sanoo hän, luuletteko te tyhmät äänestäjäni että joka tonnia tililläni kyttään ,on paljon tärkeämpääkin tekemistä kuten olli rehnin pelastaminen korppokotkilta ja jutankin hommat kus..,että kyllä olen bonukseni ansainnut pauhaa hän..

Äänestä

Suomessa on nyt noin 15.000 somalia. Jonkinlaisessa työssä on noin tuhat. Suomalaiset veronmaksajat siis elättävät 14.000:ä somalia.

Valtiovalta ei ole katsonut tarpeelliseksi kertoa somalien ja muiden maassa notkuvien yhteiskunnalle aiheuttamia kustannuksia, joten arvioidaan.

Suoria tukia somali saanee noin 2000 € kuukaudessa. Hänen asumis-, hoito- ja muut välilliset kustannuksensa lienevät tuossa 1000 €/kk. Somalien valtion- ja kunnanhallinnolle, koululaitokselle, kriminaaliorganisaatioille sekä terveydenhoidolle aiheuttamat kustannukset ovat ehkä 1000 €/kk.

Yksi somali maksaa siis suomalaisille veronmaksajille 4000 euroa kuukaudessa. Somalipopulaation läsnäolonautinnosta saamme maksaa 14.000 x 4000 € eli 56.000.000 €/kk. Vuosikustannus siitä, että saamme pitää näitä Moskovan palkkasotureita, ankkurilapsia ja loisia nurkissamme on vaatimattomat 672.000.000 € (kuusisataaseitsemänkymmentäkaksimiljoonaa euroa).

Sillä saisi vuodessa tuhatkunta Sinistä kirjaa. Sininen kirja ja somalit eivät kuitenkaan ole vertailukelpoisia, koska Sinistä kirjaa vastaan on jo viikkoja käyty raivoisaa polemiikkia, mutta somaleiden aiheuttamista kustannuksista ei yksikään kansanedustaja ole sanonut halaistua sanaa.

Äänestä
  • Käteinen on 1000x pahempi vitsaus kuin 14000 somalia.

    Äänestä

Lähde esiin! Nimittäin jos on noin, niin se on lähtö Kataisella.

Äänestä

Tämä on sitä vapaamuurareitten hyvävelitoimintaa pahimmillaan.

Äänestä

Kokoomuksen kansanedustaja Virkkunen sanoi että maan tapa ei ole enää käytössä. Ei kai kansanedustaja nyt valehtele?
"– Meillä oli muodostunut maan tapa, joka ei ole enää hyväksyttävä tämän päivän Suomessa. Se on tärkeää, että esimerkiksi politiikan rahoituksen pelisäännöt on putsattu ja tehty selviksi, Virkkunen toteaa."

Äänestä

suojelevat toisiaan, mutta sitten kun repeää on kaikki mennyttä, somalitkin lähtee laivalasteittain maasta pakoon kun talous halvaantuu..hyvää tässä se että menevät rahan perässä..

Äänestä
  • Sen verran aina rahaa löytyy että somalit ei lähde vaikka sitten valtaväestöä kaatuu köyhyyteen ja leipä jonot kasvavat.Niitenhyvin vointi ei saa laskea.

    Äänestä

laita dokumentia tästä asiasta.

Äänestä
  • Eilen radiossa puhuttiin Himasen kustantaneen Kataisen USA:n matkan kaikkine kuluineen. 10% 700.000 tuhannesta on pieni provikka eli maan tapa avustaa poliitikkoja.

    Äänestä

MIKÄ OLI LOPPUTULOS ?

MITEN SUOMEN TULEE JATKOSSA KÄYMÄÄN?

IHAN TURHA KYSELY !

SUOMI ON HYVIN RASKAASTI VELKANEN !
RIKKAAT VIOI JATKOSAKIN HYVIN
KÄYHÄT VOI ENTISTÄ HUONOMMIN:

Äänestä

Suomessa esim. "jääviys" on uusi hieno kokkareiden lanseeraama käyttösana ilmaisemaan kansan suvereenia kusettamista...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaupunkiuutiset kirjoitti:

Himanen on kustantanut Käteisen USA:n matkan ja tarjoilut sekä kaikki kulut. Jollei tämä ole korruptiota niin mikä sitten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu