Semmoista luontodirektiivin pykälää ei sitten olekkaan olemassa, missä susi ja karhu kuuluisi suomen luontoon. Niiden suojeleminen onkin ihan muutoin keksitty ja kehitelty juttu.
Kun työn näkee, niin tekijänkin tuntee. Olipa nolo juttu kokoomukselle.
Kun työn näkee, niin tekijänkin tuntee. Olipa nolo juttu kokoomukselle.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ennenkuin tämä rasistinen kirjoitus poistetaan hallituksen maksaman serihvin toimesta, haluan kommentoida senverran, että tosiasiat pitäisi tutkia, ennen niiden kieltämistä. Se kuuluisi demokratiaan. Muttta suomessa ilmeisesti ei ole demokratiaa... ainakaan taviskansalla.
Todellakin on ilmennyt, että tuollaista direktiiviä ei ole olemassakaan. Se on vain ollut yksi keppihevonen maaseudun autioittamispyrkimyksissä ydinjätteiden kaatopaikkojen valmistelussa. Nyt kun on ilmennyt, että maaseudun asutus ei sääntelyillä paskakaivoista ja tiestön lopettamisella ja pedoilla pelottelulla onnistukkaan, niin keksitään uusia keinoja. Taitaa loppua jokamiehenoikeudet?
ETTÄ ! SUSIHYYSSÄÄJIEN ! MIELESTÄ PERHON SUSIEN AMPUMISEN JÄLKEEN ON LÖYTYNY YKSI AINOA SUSI, MUTTA HELIKOPTERI LASKENNAN JÄLKEEN NIITÄ ONKIN LÖYTYNY KAKSITOISTA SUTTA, JA PIENEN KUNNAN ALUEELTA .
EI VOI MUUTA JOHTOPÄÄTÖSTÄ VETÄÄ, KUIN ETTÄ JOTKUT SAAVAT ISOA PALKKAA, KUN VÄITTÄVÄT, ETTÄ SUSET ON KOHTA TAPETTU SUKUPUUTTOON !!!
MITÄÄN MUUTA JÄRKEÄ EI OLE JÄRJETTÖMÄSSÄ JA VALEHTEVASSA HYYSSÄÄMISESSÄ !!!
politiikan leipäpapit myyvät isoäitinsäkkin, jos ura sitä edellyttää.