Näkikö kukaan muu? Meillä kolmen ihmisen täysin samanaikainen havainto. Paikka oli lentokentän koillispuolella reilusti, joten siitä ei ole kyse. Havainto oli kuin tähdenlento, mutta taivaanrannassa ja näytti tulevan lähelle maata, jopa osuvan siihen. Kirkas viistosti ylhäältä alaspäin suuntautuva hieman vihertävä, kuin tähdenlento, mutta näytti poikkeuksellisen hitaalta se ollakseen. Ylempänä taivaalla tähdet näkyivät, alempana horisontissa pilvistä ja valoleiskaus näkyi vain pilven läpi.
Valoilmiö eilen 6.3. n.19.30 Vuotungin suunnassa
yöhiihdolla
5283
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Joku löi hohtavaa golfpalloa uudella Kuusamon pelastavalla golfkentällä! Kausi on alkanut. Turisteja ja vakituisia asukkaita saapuu Kuusamoon busseilla ja lentokoneilla, jihaa!
Juhan af Gran saapui rukalle laskettelemaan...
Kärpässieniä ei kannata syödä enää tähän aikaan vuodesta, varsinkin jos niitä on kaapissa säilytetty, neuvoksi vaan.
Teeret kohta kujertaa ja veret somasti solajaa. Aamulla päivä uus ja unet kauas kaijonneet.
Taitaa kuitenkin olla niillä selkosilla sillälailla, että sitä mitä Lars Levi ei ole ennalta kertonut niin sitä ei ole olemassakaan? Vuosisatojen suppea kulttuuri kasvattaa henkiset silmälaput ja estää näkemästä "kiellettyjä" asioita.