Suomen toiseksi tunnetuin lepakko, käräjäpukari ja Helsingin Sanomien lempitoimittaja Johanna Korhonen alkaa käräjöidä nettiä vastaan, kun joku oli epäillyt mahtaako hän päästä taivaaseen. Demarien jäsentenvälisissä Hilkka Ahde jatkaa entisen AKT-pomonsa Timo Rätyn hiillostamista; (nais-)syyttäjä punoo illasta iltaan kaulaansa televisiossa ja selittää, kuinka kamalaa Hilulla on ollutkaan. Ehkä Hilu on katkeroitunut miehensä Matin taannoisista käpälöintipotkuista? Tai sitten hän vain ei osaa olla pois julkisuudesta.
Näitä ja muita oikeus-organisaatioissa vireillä olevia juttuja seuratessa tulee mieleen, että sillä saralla on paljon liikaa kapasiteettia. Seuraavissa budjeteissa kannattaisi ottaa leikkuri käyttöön, jotta prosessien käynnistymiskynnystä saataisiin nostetuksi ja naiset hoitelisivat juttunsa perinteisemmillä tavoilla.
Ämmät panee haisemaan!
3
93
Vastaukset
- Pro Räty
Taitaa Ahdetta itseään huolettaa tuleva oikeudenkäynti enemmän kuin Rätyä. Ahteella lienee velvollisuus näyttää kiusaamiset toteen ja uskottavasti. Jos Ahde häviää, niin tokkopa Räty painaa asiaa villaisella. Ja odotan mielenkiinnolla mitä paljastuksia Ahteesta tulee esille oikeudenkäynnin myötä.
- kaaIimaa
"Tupolevin veljekset" tekivät aikoinaan tyhmän tempun ns. pornokortilla.
Reinin Jormaa taisi kaduttaa eläessään.- WxUbfG
Jees. Reinikään ei sitä tiennyt että naiset ovat poikkeuksellisen pienipyöräistä ja turhamaista väkeä mutta viha, katkeruus ja kostonhimo on rajatonta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä293135- 1191265
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu101145- 58981
- 70969
olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26917Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu171899Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä38891Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.66860Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75794