Ämmät panee haisemaan!

Suomen toiseksi tunnetuin lepakko, käräjäpukari ja Helsingin Sanomien lempitoimittaja Johanna Korhonen alkaa käräjöidä nettiä vastaan, kun joku oli epäillyt mahtaako hän päästä taivaaseen. Demarien jäsentenvälisissä Hilkka Ahde jatkaa entisen AKT-pomonsa Timo Rätyn hiillostamista; (nais-)syyttäjä punoo illasta iltaan kaulaansa televisiossa ja selittää, kuinka kamalaa Hilulla on ollutkaan. Ehkä Hilu on katkeroitunut miehensä Matin taannoisista käpälöintipotkuista? Tai sitten hän vain ei osaa olla pois julkisuudesta.

Näitä ja muita oikeus-organisaatioissa vireillä olevia juttuja seuratessa tulee mieleen, että sillä saralla on paljon liikaa kapasiteettia. Seuraavissa budjeteissa kannattaisi ottaa leikkuri käyttöön, jotta prosessien käynnistymiskynnystä saataisiin nostetuksi ja naiset hoitelisivat juttunsa perinteisemmillä tavoilla.

3

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pro Räty

      Taitaa Ahdetta itseään huolettaa tuleva oikeudenkäynti enemmän kuin Rätyä. Ahteella lienee velvollisuus näyttää kiusaamiset toteen ja uskottavasti. Jos Ahde häviää, niin tokkopa Räty painaa asiaa villaisella. Ja odotan mielenkiinnolla mitä paljastuksia Ahteesta tulee esille oikeudenkäynnin myötä.

    • kaaIimaa

      "Tupolevin veljekset" tekivät aikoinaan tyhmän tempun ns. pornokortilla.

      Reinin Jormaa taisi kaduttaa eläessään.

      • WxUbfG

        Jees. Reinikään ei sitä tiennyt että naiset ovat poikkeuksellisen pienipyöräistä ja turhamaista väkeä mutta viha, katkeruus ja kostonhimo on rajatonta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      179
      1492
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      43
      1091
    3. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      195
      1070
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      38
      765
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      690
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      681
    7. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      680
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      37
      673
    9. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      617
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      18
      610
    Aihe