Heidi heitti kaverilleen satatonnia

Herrojen Heidi antoi Soneran uudelle johtajalle kättelyssä 100 000. Rahalla saa ja Heidillä pääsee.
768
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Normaalia toimintaa vihreille.Kaveria ei unohdeta.

Äänestä

EK jyrkkänä: uudelle työntekijälle on voitava maksaa vain 80 prosenttia oikean työntekijän palkasta! Herran nimessä sama ei kuitenkaan voi koskea korkeapalkkaisia. Sehän tietäisi miljoonan palkasta 200 000 ja se on valtava summa - hei!

Äänestä

Valtion omistajaohjausta ilmeisesti vihreiltä.

Äänestä
  • Fortum taisi olla kyseessä. Elokuussa tuli valtiolta uudet palkitsemisohjeet joita varmaan noudatetaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


huh huh kirjoitti:

Herrojen Heidi antoi Soneran uudelle johtajalle kättelyssä 100 000. Rahalla saa ja Heidillä pääsee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu