Älkää suosiko kiinalaista! Boikottiin koko Kiina:
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288546342633.html
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288546342633.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
"Älkää suosiko kiinalaista!" Tarviiko tällaista erikseen mainita? Kuka kiinalaista muka suosii? Kiinalaiset eivät itsekään suosi kiinalaista! :D
Niimpä mulla on kiinalainen vasara ja ruostu vaikka oli tallissa kuivassa.
Kiinalaisten julmuudella ei ole rajoja.
Tappavat myös valtavasti uhanalaisia eläimiä ns. kiinalaisen kansanlääketieteen nimissä ja rääkkäävät karhuja käsittämättömän raa'alla tavalla.
http://www.aasiankarhutarhat.com/
Mikä oikeus heillä on koskea eläimiin väkivaltaisesti? Mitä maailmalla eläinsuojelijat ovat tehneet asian hyväksi?!
Luultavasti eläinsuojelu ei onnistu vielä pitkiin aikoihin Kiinassa. Mutta se että Kiinassa rääkätään eläimiä ei voi olla peruste sille että sitä saisi tehdä myös täällä.
Tässä sen näkee, meikäläiset eläinsuojelijat on vain lällyjä lampaita.
Siellä missä oikeasti olisi suojeltavaa, niille oloille kohautetaan vaan olkapäitä ja täällä sitten mölytään milloin mistäkin, kun yhteiskunta elättää sänkyyn. Ei tarvitse töissä käydä, nostetaan vaan toimeentulotukea ja maalaillaan eläinsuojelubanderolleja, seuraavaan mielenosoitukseen.
Jos täällä hoidetaan eläinsuojelu oikein niin silloin on mahdollista että se Suomalaistenkin vaikutuksesta joskus hoidetaan myös Kiinassa. Se mitä Turkistarhauksen vastustajat sanookin ettei turkiksia kohta uskalla kukaan pitää päällään on se tekijä joka vaikuttaa muotiin ja sitten kun turkikset ei ole muodissa ei niitä tarvitse tuottaa Kiinassakaan. Toisaalta pitää ottaa huomioon sekin että ei Kiinassa ole ihmisoikeuksiakaan.