Ps.n epätoivoinen yritys nostaa kannatusta

4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mihi rikas kansanedustaja tarvitsee enää eläkettä? Ei ainakaan normaaliin toimeentuloon.

Äänestä

Voiskohan joskus ajatella, että tarkoitus olisi parantaa vanhaa vääristynyttä käytäntöä.
Tietysti jokaisen hyvän esityksen voi kuvata epätoivoiseksi yritykseksi nostaa kannatustaan.;)

Olisko siksi kaikkien syytä vain olla möllötellä tekemättä mitään parannuksia?

Äänestä

Eikö sitä varten eduskuntaan valitakkin, että tuodaan uudistuksia. No, todella vasemmisto, kepu ym kok on vastaan, koska vuosia kupanneet kovat rahat.

Äänestä

Hyvä Saarakkala, miten ihmeessä voi jo nelikymppisenä
päästä eläkkeelle kun muille vaaditaan eläkeiän nostoa 65v.

Tämä on oikeudenmukaisuutta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaikkea kokeillaan kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013030716759749_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu