Pakkoselibaatti

Olen 55 v. mies. Asunut asumuserossa yli vuoden. Kaikin puolin viriili, halukas, terve mies. Olen ollut ilman seksiä kohta kaksi vuotta. Pikku hiljaa alkaa tehdä jo mieli! Mikä mielestänne on kohtuullinen aika olla puutteessa, jotta lähtisi tilanteessani etsimään uutta seksikumppania? Tai miksi sitä nyt sanoisi. Lopullista tilannetta vaimoni kanssa emme ole suunnitelleet. Jatkamme liittoa vai eromamme. En toisaalta haluaisi "pettää" häntä ja ajattelen itsenäni myös lasteni isänä. Mutta ne inhimilliset halut näin keväällä tekee olon välillä masentuneeksii ilman naista. Katseleekin ulkona sillä silmällä lähes jokaista kiinnostavaa naisihmistä.

3

348

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ------

      Minä myös vuodesta 1999, exän kanssa vitsaillaan naintiinnaintinain oli se vuosi.
      Paitsi tuollaisia juttuja en uskoisi saat kai naista ilman valehteluakin?

    • Perseen myyjä, etova

      Sosiaalinen selibaatti, vain oman väkivaltaisuutesi tukemiseksi.
      Kristinuskon kiihkomielisyys, pakkomielteisyys.
      Selibaatti ei ole tarkoitettu tahdottomaksi, tai muutoin seksuaalisena alistamisena, sen välineeksi. Perusteluna tähän on, ettei selibaatti ole tahdotonta, on fiktio, ja muu sellainen arvostamamme voima; yksityisyydestä. Sen luodessa ilon hetkiä, terveyden ja hyvinvoinnin avulla, tasapainoisuudella, myös meille muille ihmisille. Seksuaalisuuden rakentamiseksi haluttu pakko-selibaatti on melko sairas, painostamisen aikaansaama sairaalloisuus, joka ei ole julkisesti tarkasteltavissa. Vääristynyt mieli, joka pyysi lupaa impulsiivisuudelta loukkaamiseen ja riistämiseen, vain kapitalismin armottomalle, arvottoman onnelan luomiselle, loukkaamalla yksityis-elämää, kuten tasapainoisuuden ja ydinperheen kehää. Impulsiivisuus oli sitoa ympyrä, oma hier-arkiansa vapaudesta, se oli kehä ja rengas, tie meihin itseemme, läsnäolemalla kiintymys-suhteen avulla, muiden ihmisten kanssa. SIdottava ympyrä, kehä, oli hyvinvointimme lähde, ja yksityisyys, jota ei tule ohjata julkisesti tarkasteltavaksi tunteiden loukkaamiseksi ja yksityis-elämän riistämiseksi. Sellainen on seksuaalista sairaalloisuutta, leikkiä seksi-oloilla, tuntemuksilla, ilosta ja onnesta, meidän terveydestämme, eivät valheellisen todelisuuden yhteiskunnastamme.
      Pakkoselibaatti on väärin, väkivalloin luodusta kirkon toiminnasta, kristinuskosta ja kristillsiyydestä, joka perustuu väärään atomiin, jossa näissä toiminnan yhteydessä saisi aina jotenkin, omalle perheelleen loukata tunteilla, jopa yksityis-elämän kokonaan näin anaastan, ja ihmisiä pelkoon ajaen, loukaten

    • toivoton2

      Mulla ikää 39, asun vaimon kanssa saman katon alla, olen naimisissa, tosin seksittömässä liitossa. Edellisestä kerrasta on vissiin vuoden verran. En tarkkaan muista enää. Meillä on yhteisiä lapsia, yhteistä tekemistä ja muuta keskustelua on, kaikki on muuten hyvin mutta seksi puuttuu. Olo alkaa ilmojen lämmetessä ja naisten vaatteiden keventyessä ulkosalla, olla tukala... Jos asiasta yrittää keskustella, tulee vain kauhea riita. Painostan ja syytän kuulemma häntä. Hän ei kiellä etteikö seksi tuntuisi hyvältä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      366
      1986
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1316
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1310
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      136
      1183
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      84
      1053
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      90
      936
    7. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      870
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      120
      867
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      808
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      760
    Aihe