"Tiistain Kauppalehti kertoi, että ST1:lle ja ABC:lle bensat hankkiva Neot on vuodenvaihteen jälkeen keskittänyt tukkubensan ostojaan Nesteen sijasta Shellille ja norjalaiselle Statoilille." TE 31.1.2013
http://www.talouselama.fi/uutiset/tukkukilpailu kiristyi mutta bensan kuluttajahinnat nousevat vaan/a2166302
Onkohan näiden asemien Statoil/Shell bensa NesteOilin tuotteiden veroista? Kokemuksia?
ABC-ST1Shellin polttoaineiden laadusta
6
490
Vastaukset
- EtujääNeotille
No eipä se norjalainen Statoilin / Shellin bensa tai dieseli voi niin erilaista olla kuin NesteOilin vastaavat, Kyse lienee lisäaineista ja niiden tehosta. Taisi Neot tehdä huonon diilin koska ABC-ST1Shell asemien mittareissa on niiiiiin kalliit hinnat.
- weklgnklwrg
pitäisihän niiden mittarihintojen alentua jo uuden kuljetussopimuksen myötä. uuden sopimuksen myötä taksat putos niin alas ettei siitä kuskille enää voi jäädä lain vaatimaa minimipalkkaakaan. joten alennuksia odotellessa kiitos.
- Kuka mitä häh
Mites kun se Neste näyttää olevan kallein PK-seudulla?
- dfkbnkl
Kuka mitä häh kirjoitti:
Mites kun se Neste näyttää olevan kallein PK-seudulla?
halvalla ei saa hyvää!
- niinhän se on
Arvoisa EtujääNeotille on itsestään selvä asia että etu jää Neotille, koska Neotin omistaa 66% Sok ja loput 33% Seot/Shell. Kyseinen firma on näiden asemien yhteinen hankinta firma joka toimittaa polttoaineet asemille. Jos kyseisen firman polttoaine myynti on jopa isompaa kuin Nesteellä niin lienee hyvin menestyvästä firmasta kysymys!
- ???
niinhän se on kirjoitti:
Arvoisa EtujääNeotille on itsestään selvä asia että etu jää Neotille, koska Neotin omistaa 66% Sok ja loput 33% Seot/Shell. Kyseinen firma on näiden asemien yhteinen hankinta firma joka toimittaa polttoaineet asemille. Jos kyseisen firman polttoaine myynti on jopa isompaa kuin Nesteellä niin lienee hyvin menestyvästä firmasta kysymys!
ja mistähän lähtien seo on omistanut neotista muka jotain? vastaus on ei mistään kun sen omistaa SOK (51 %) ja St1 Oy (49 %).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2073566Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen133296Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä632509Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92155Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling411980Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.61878Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue401698- 901581
- 721143
- 741130