Joka tuutti suoltaa suurta yli-inhimillistä homoymmärrystä. Heille sitä ja heille tätä. Ymmärretään sorrettuja. Miten homoja sorretaan? Suomessa taidetaan sortaa tänä päivänä kaikista eniten rehellistä veronmaksajaa, joka hoitaa asiansa niinkuin pitää. Heille ei löydy ymmärtäjää, kaikilla muilla on omat etujärjestöt. Onpa uskoviakin hurahtanut tähän homobuumiin.
Onko meille heteroile mitään?
mens
765
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Oletko sinä kateellinen homoille vai mistä kenkä puristaa.
Jeesukseen Uskovat on maailman sorretuin vähemmistö joka maassa !
ja on aina ollut. ja tulee aina olemaan niin kauan kuin Jeesus saapuu.
Uskovaiset puhuvat homobuumista ja samalla kuolaavat 2000 vuotta sitten kuolleen miehen perään.
Se on idolipalvontaa parhaimmillaan. On niitä muitakin idoleita mitä voi palvoa. Jeesus oli pronssiajan julkkis Sen jälkeen on tullut paljon uusia julkkiksia.
* Nykyaikana pitäis tietää Jeesuskesta mieman enemmän, ja jos et, niin selaa kuule tätä palstaa vuosia taaksepäin ja lue, niin opit tietämään, kuka Jeesus on, ei toista vertaistansa "idolia" syntynyt Hänen jälkeensä, eikä tosin ennen Häntä.
* Parhaiten ja enemmän saat tietoa, kun luet Johanneksen evankeliumin, siitä on hyvä aloittaa tutustuminen miesten Mieheen, Jumalan Poikaan, jolla on kaikki valta, taivaassa ja maan päällä.
En nyt sanois miesten mieheksi. Asui peräkammari poikana kolmikymppiseksi ja liuhusi 3 vuotta pitkin ja poikin lähi-itää opiskellen monia uskonnollisia suuntauksia mm, budhismia ja uudelleensyntymisoppeja. Aika häilyväinen mutta karismaattinen persoona uusine oppimine oppeineen joita puheli sitten synnyinmaassaan. Naisten päälle ei tainnut ymmärtää yhtään mitään koska piti ottaa dominoiva ja asiansa osaava ilotyttö sängynlämmittäjäksi ja opettajaksi.
Näin ollen on lahden helluntaikirkossa yksi pervo kaveri eli melko moinen valehtelija omasta elämästään atte rautiainen. Myös on muitakin valehtelijoita myöhänen mölsä edesmenneet huijarit nissiset matikat . Ihme Jeesus teillä on miikä hyväksyy valheet ja valhe veljet seurakuntaan.
Biseksuaalisuus on rikkaus.
Valitettavasti en ole itse bi. Haluaisin olla.