Suomensukuiset - kuoleva kulttuuri ???

Sensuuri iski

10

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No älä

      Massapostita, se on säännöissä kiellettyä ja siksi massapostitusten poistatus on helppoa. Muista myös, että pelkän linkin laittaminen avaukseksi on kiellettyä suomi24:n säännöissä, sellaiset pelkän linkin sisältävät avaukset poistuvat myös palstoilta aika vauhdilla..

      • miinpä'...

        "Muista myös, että pelkän linkin laittaminen avaukseksi on kiellettyä suomi24:n säännöissä, sellaiset pelkän linkin sisältävät avaukset poistuvat myös palstoilta aika vauhdilla.."

        Tuon ymmärtäminen näyttää palstoilla tuottavan paljon ongelmia. Jotenkin asialliset referoinnit pitäisi olla, ei noita linkkejä jaksa jatkuvaan klikkailla.


    • Karjalan kunnaat

      Joo tuo lähtee kuin inkkari putinin öljyputken alta:)

    • rautaa rakastaa

      Mikä on Venäjän kanta Syyrian diktaattorin kansanmurhaan tänään?

      • Syyriassa

        Sielä oli vapaat vaalit, eli ei diktaattoria, sen sijaan siellä riehuvat länsimaiden tukemat terroristit Al-Qaidasta lähtien.

        "Valheiden terroriverkko: USA aseistanut Al Qaedan terroristeja Syyriassa jo vuodesta 2007"

        http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=3&id=7030

        "Jo vuodesta 2011 on ollut ainakin Verkkomedian lukijoille selvillä, että mistään "kansannpoususta" Syyriassa ei voida edes puhua. Ulkomailta tuetut, aseistetut ja rahoitetut kapinallisterroristit koostuvat suurelta osin ulkomaisista taistelijoista, jotka saavat suoraa tukea useiden länsimaiden ja niiden arabiliittolaisten armeijoilta sekä tiedustelupalveluilta. Tiedot vahvistetaan vihdoin myös YK:n tuoreissa raporteissa.

        Länsimaat Yhdysvaltojen ja EU:n johdolla vaativat Syyrian hallitusta eroamaan ja tekevät kaikkensa, jotta valta maassa vaihtuisi. Israel on osallistunut aktiivisesti Syyrian hajauttamiseen ja maan pommittamiseen. Venäjä on kuitenkin vakuuttanut jo konfliktin alkuvaiheista lähtien, että Libya-skenaarion ei anneta toistua Syyriassa ja alkuvuoden 2013 tapahtumat ovat ainoastaan lujittaneet tätä asetelmaa.

        Lännen tukemat terroristit ja kapinalliset ovat olleet haluttomia astumaan neuvottelupöytään Genevessä viime kesänä sovitun tahtikuvion pohjalta, johon sekä Moskova, että Damaskus ovat pitäneet oven avoinna. Taistelut jatkuvat maan armeijan ja kapinallisten välillä, joita johtavat Yhdysvaltojen johdolla Qatarissa marraskuussa 2012 muodostettu SNC:n kapinallishallinto."

        http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=3&id=6898


    • CHEM TRAIL

      Siis ihmisoikeudet on OK rajan takana ja Syyriassa?

      • Syyria..

        Oli melkoisen länsimainen turistimesta ennen kuin lännen tukemat ja opastamat ääriryhmät alkoivat levittäytyä maahan 2000-luvun alkupuolella, naiset kävivät töissä ja tytöt koulussa, harva nainen käytti burkhaa. Toki valvonta oli tiukkaa, olihan maa edelleen sotatilassa ja eri maiden agentteja ja terroristeja pyöri alueella.

        Niin sanottuja ihmisoikeuksia käytetään keppijevosina NGO järjestöjen avulla maiden yhtenäisyyden hajoitamiseen Yhdysvaltojen taloudellisia ja poliittisia etuja ajamaan ja globalisaatiota levittämään.


    • SoomeSpuge

      Haeppa vapautta vaikka unkarista!

    • asdafsdfgff

      Nonii! Aletaas puhumaan minecratistä!

    • Suomen Sisuton

      Mitäs tykkäsitte Putterin talvisota tulkinnasta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4547
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3793
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      147
      3509
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      41
      1992
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      125
      1064
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      136
      991
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe