Kulttuuria junassa
tai rasismia
589
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kainuussa tapahtui junasiivoojan pahoinpitely ja nyt poliisilla on kiinniotettuna kaksi ulkomaalaistaustaista miestä epältynä pahoinpitelystä. Uhri on myös ulkomaalaistaustainen. Useimmat lehdet ovat kopioineet poliisin tiedotteen kokonaan jättäen pois vain sen, että epäillyt ovat ulkomaalaistaustaisia.
Mediahan harrastaa tunnetusti suvaitsevaista tiedottamista ja muutamat eturyhmät haluavat sitä vieläkin suvaitsevaisemmaksi.
http://www.reilumedia.fi/kirjaesittely.html
Parilla nettipalstalla suvaitsevaishörhöt käyttivät tuota tapausta esimerkkinä suomalaisten rasismista.
Suomalaisia ei vaivaa rasismi, vaan rasismin puute.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013031016766046_uu.shtml
http://rahmispossu.net/wp-content/uploads/2013/01/2013-01-30-nuorukaiset-katkaisivat-kissalta-kaulan-a.png
Tämäkin on ihqua muslimituontikulttuuria!
Media on kohta ikäänkuin jokin arvausleikki. Tähän saakka on yleensä tiennyt milloin tekijä on joku tyhjäntoimittajaulkolainen, jos ei ole erikseen mainittu, että tekijä oli syntyperäinen suomalainen.