Onnea vaan PS:lle, vaikke se ole aloitetta kielivapaudesta tehnytkään. Tiedämme kuitenkin. että ilman perussuomalaisten pelotusvoimaa monet asiat Suomessa olisivat päin sitä ihteensä!
http://uutiset.perussuomalaiset.fi/?p=2201
Osallistumalla voit vaikuttaa, vaikket PS:ää äänestäisikään!
Pois pakkoruotsitus ja rkp-säätiövalta - hyvä PS!
5
97
Vastaukset
- Oikein.
Pesujen nousu suurpuolueeksi muutti koko kielipoliittisen pelikentän.
- persuterroria
Ai persujen "pelotusvoimaa"? Erittäin paljastava sanavalinta.
- Siis?
Koskaan en ole Suomessa nähnyt NIIN paljon aggressiivista hyökkäystä ja inhoa muita suomalaisia kohtaan, kuin useiden pesuvihaajien kirjoitukset!
Talan teesit ovat kevyttä kamaa jonkun persuvihaajan tekstien rinnalla. - Vai niin
Siis? kirjoitti:
Koskaan en ole Suomessa nähnyt NIIN paljon aggressiivista hyökkäystä ja inhoa muita suomalaisia kohtaan, kuin useiden pesuvihaajien kirjoitukset!
Talan teesit ovat kevyttä kamaa jonkun persuvihaajan tekstien rinnalla.Mistä asti persut muka ovat etninen ryhmä?
- Haloo?
Vai niin kirjoitti:
Mistä asti persut muka ovat etninen ryhmä?
Kuka tässä etnisyydestä on puhunut? Onko surut muka etninen ryhmä? Hehän itsekin vaativat olla suomalaisia.
Nettisveko paljasti mielenlaatunsa. Suomalaisia siis hänen mukaansa saa pilkata, koska me emme ole vähemmistö.
Ei "etnisyys" ole mikään ihmisoikeuden kriteeri. Eihän vammaisetkaan tai seksuaalivähemmistöt ole etnisiä ryhmiä, mutta heitä vastaan ei saa hyökätä.
Sitäpaitsi. Jokainen fiksu tietää eyttä pesuviha on vain huonosti kätkettyä suomalaisvihaa. Kuten pakkoruotsituskin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492179
- 1211465
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3361270Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401190Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni651185IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31181- 1411159
- 491109
Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet99978Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470977