Millä erikoisaloilla parhaimmat tulot?

påpå ruottalainen

Minkä alan erikoislääkärit tienaavat paremmin kuin muut? Mitkä ovat rahakkaita erikoisaloja, kuulemma oikeuslääketiede on yksi sellainen?

3

427

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tierer

      Jostain oon lukenut, että parhaiten rahaa taitaa saada kun yksityiselle puolelle hakeutuu esim. silmälääkärinä, ortopedina tai gynekologina.

    • Neurootikko99

      Niin, kyllä helpoimmalla pääsee psykiatrina. Istuu vaan hiljaa tuolissaan ja kuuntelee itsestään kertovaa (ja usein vielä sohvalla makaavaa) potilasta. 45min kuluttua havahtuu ja sanoo ajan olevan täynnä. Psykoanalyysissa käydään yleensä viisi kertaa viikossa ja lyhythommissakin ainakin kerran viikossa. Tuntihinnat ovat myös kovat, joten kyllä keikkunevat tulojen kärkipäässä.

      Sanoisin kuitenkin, että plastiikkakirurgit ovat varmasti parhaiten tienaavia.

      • Neurootikko99

        Siis nimenomaan "kauneuspuolella" toimivat yksityiset sellaiset.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      133
      10619
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5100
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      43
      2301
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      107
      2125
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      28
      2006
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1641
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1462
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      29
      1144
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      33
      1091
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      1007
    Aihe