Aluekomentaja Arjen väitetään kuolleen, mutta kukaan ei tiedä missä ja milloin. Onko kuitenkin niin että Arje elää ja toimii Aallon apurina?
Kristian Arje elää?
Leiskuva Komeetta
132013
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Aluekomentaja Arje kaatui Vantaalla 8.2.2003.
Kaatui kyllä, mutta ei hän keskuudestamme ole poistunut. Aluekomentaja kuljeskelee elävien joukossa vampyyrinä aivan kuten edesmennyt Valtakunnanjohtajakin.
Vuonna 1998 kuvatussa videoklipissä Arje toteaa, että on entinen natsikomentaja. Samassa videoklipissä hän saa kristillisen kasteen avannossa. Luopui siis natsismista. Löytyy Youtbesta.
Mihin arje kaatui? Eikai sentäänviinaan kuten kommunistit väittävät?
alueknatjamkulo1968
Arjesta tulee aina mieleen Che Guevara, molemmat tuimailmeisiä taistelijoita baretti päässä. Tosin Che taisi olla kommunisti ja Arje puolestaan ei. Joka tapauksessa ostaisin mielelläni Che-tyylisen Arje-paidan jos niitä olisi myynnissä. Pekka-paitoja pitävät lähinnä hipsterit joten sellaista en kehtaa pitää.
Arje ja takinkääntö?
http://mannagryn.puheenvuoro.uusisuomi.fi/
http://aineisto.blogspot.fi/ selvittää missä mennään
Mihin kaatui suuri aluekomentaja, siitoimen alaimainen?
Inhosiko Kuisma Arjetta?
Mitä helvetin vihjailua tämä on?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Joo, kyllä.
Pääsi hautaan asti: https://www.opasteapp.fi/hautausmaa-vantaa/Arje Kristian/1.ML.000.000