Onnea naispappeudelle 25 vee! :)

Täytyy sanoa että ei oo tarvinnu katua sitä että naisista tuli pappeja meijän kansankirkkoon!

Ja nyt jo helluntaiherätyksin tullee perästä!

HYVÄ!
256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oliko tuo sarkasmia, vai tarkoititko todella mitä kirjoitit ?

Jos tarkoitit, niin mitä "hyvää" naispappeus on antanut sinulle tai Kristuksen seurakunnalle ?

Äänestä
  • No oman kokemukseni mukkaan seurakuntani naispapit ovat olleet vähintään yhtä hyviä kuin miespapitkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kts777 kirjoitti:

Täytyy sanoa että ei oo tarvinnu katua sitä että naisista tuli pappeja meijän kansankirkkoon!

Ja nyt jo helluntaiherätyksin tullee perästä!

HYVÄ!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu